SCVM Bike challange 2015

31.7.2015, 17:12 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com

Připravit, pozor, jeď. Letošní cyklosezóna už začala a tak je nejvyšší čas se taky zapojit. Připravili jsme pro vás pět tras všech úrovní obtížnosti. Na své si přijdou děti, rodiny a také sportovní bikeři. Star a cíl je vždy v Areálu zdraví kde je vám k dispozici také zázemí našeho Sportbaru Na Areálu. Pro lepší motivaci vyhlašujeme soutěž o nejrychlejší čas a také nejmladšího a nejstaršího účastníka na konkrétní trase. Jednotlivé kategorie budou vyhlášeny poslední víkend v září. Termín upřesníme na našich internetových stránkách. Soutěží se o hodnotné ceny a kredit do scvm. A pozor, každý kdo absolvuje některou z uvedených tras dostane od nás ve Sportbaru iontový nápoj zdarma a také slevový kupón do spřátelené cyklospeciálky SKISPORT Drápela, který může využít na nákup nového kola nebo jakéhokoliv cyklo vybavení nebo oblečení.

Pravidla soutěže jsou následující: ve Sportbaru v Arálu Zdraví se zaregistrujete u naší milé obsluhy před odjezdem a po té nahlásíte čas při příjezdu. Aby jste mohli prokázat, že jste trasu projeli celou, budete muset doložit také fotku (pochopitelně stačí v mobilu) že jste byli na některém z míst, které jsou na trati například fotka vysílače na Ambrožném, cedule obce Netín apod. Kreativitě se samozřejmě meze nekladou.

Tak sedněte na kolo a zapojte se do SCVM BIKE CHALLANGE 2015 Na výběr jsou následující trasy:

1. KIDS
Od Areálu Zdraví 1,5 Km, pro nejmenší cyklisty, pro dětičky i babičky, zpevněný povrch. Blízké okolí areálu převážně po rovině s jedním větším kopcem. Každé dítě které projede okruh kids dostane ve Sportbaru lízátko. Doporučená směr trasy je od areálu rovně směr západ, na konci ulice do kopce směrem dálnici a po té zase zpět z kopce dolů do ulice Smrková a přijedete do cíle.

2. EASY
Od areálu zdraví 8,8 Km vhodné pro velmi rekreační bikery, horské kolo není nutnost, trasa vede po silnici a polních i lesních cestách. Absolutně nenáročný terén, který zvládne každý. S dlouhým sjezdem od Třech Křížů až do města. Vhodné i pro děti jako rodinný výlet.

Doporučená trasa od Areálu Zdraví směr k dálnici do kopce přes les ulicí Smrková po té pod dálnici, ulicí K Rakůvkám, ke Třem Křížům, Loupežník, okolo Motelu Jestřabec, STK k Lalůvkám, do města a zpět kolem zámku na Areál Zraví.

3. SOFT
Od areálu zdraví cca 22,3 Km. Kdo projel easy trasu a cítí že má na víc. Trasa s větším převýšením a krásnou krajinou. Dá se projet na trekkingovém, nebo horském kole. Z větší části po dobrých cestách mix asfaltových, polních a lesních úseků. Vhodné pro rodinu s dětmi.

Trasa začíná v Areálu Zdraví a pokračuje Smrkovou ulicí do kopce, po té ulicí K Rakůvkám pod dálnicí směrem ke Třem Křížům. Sjezd na Loupežník a pokračovat do Laviček, přes Netín, k přehradě a lesem směrem do Olší. Dále do Mostišt. A poslední úsek, z Mostišť směr ke Třem křížům podjet dálnici a zpět na Areál Zdraví na zasloužené pivečko.

4. MEDIUM
Od areálu zdraví 26,5 Km. Větší výlet, ale nic extrémního. Trasa vede na Křižanovsko přes Fajtův kopec a Ambrožný a nabízí tak pěkné rozhledy do okolí. Jako celodenní rodinný výlet můžeme velmi doporučit.

Od Arálu Zdraví se dostanete přez město podél Balinky na Fajtův kopec, do Lhotek, Kůsky, na vrch Ambrožný což je nejvyšší bod na trase. Potom z kopce do Svin, Kozlova a Dobré Vody. Další průjezdný bod je Vídeň odkud sjedete přes přehradu a budete pokračovat do Laviček na Loupežník a Tři Kříže odkud budete mí město jako na dlani. Sjezdem pod dálnicí, ulicí K Rakůvkám a Lesní přes les zpět do Areálu Zdraví.

5. HARD
Od areálu zdraví cca 40 Km. Třešnička na dortu, pro všechny bikery, kteří se nezaleknou technicky náročnější trasy. Horská kola doporučena. Vhodné jako půldenní výlet, ale kdo nepojede na krev má program na celý den J

Doporučený Směr trasy od areálu do kopce přes les, pod dálnici K Rakůvkám, Loupežník, Lavičky, Závist, Netín ? případně přes Olší, Dědkov, dědovská hora, Milíkov, Černá, Blízkov, Kochánov,

Autor: Zuzka Bínová – Sportovní centrum Velké Meziříčí
Foto: Mapy.cz

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla