Na komunikaci u Velké Bíteše se v úterý před polednem střetl nákladní a osobní vůz, mezi zraněnými byly i děti

15.7.2015, 13:06 // Rubrika: Krimi

V úterý v 11.50 hod byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ohlášena dopravní nehoda nákladního a osobního vozidla na komunikaci za Velkou Bíteš ve směru na Brno. K nehodě vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči z Velké Bíteše.

Po příjezdu a provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že došlo ke střetu osobního vozidla Škoda Octavia a nákladního vozidla Renault. Při střetu se vážně zranil řidič osobního vozidla a zranění utrpěly také dvě děti, které s ním ve voze cestovaly. Hasiči zraněným poskytli předlékařskou první pomoc a po příjezdu zdravotníků je předali do jejich péče. Zraněného řidiče transportovali do nemocnice zdravotníci letecky, zraněné děti převezli sanitním vozem.  Posádka nákladního vozidla vyvázla z kolize bez zranění.

Hasiči provedli zajištění havarovaných vozidel proti požáru a uniklé provozní kapaliny zlikvidovali speciálním sorbentem. Do příjezdu policistů hasiči řídili provoz na komunikaci kyvadlově.

Po zadokumentování dopravní nehody policisty pomohli hasiči pracovníkům odtahové služby s naložením havarovaného osobního vozidla na odtah a poté provedli závěrečný úklid komunikace.

Příčina, průběh a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního vyšetřování.

Autor: Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí
Foto: HZS Kraje Vysočina
Publikoval: Matěj Měrtl

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla