Mladší žáci zakončili sezónu turnajem v Polance nad Odrou

19.6.2015, 15:49 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com

V termínu od 11. do 14. června jsme se zúčastnili tradičního již 21. ročníku mega turnaje s názvem Polanka Cup 2015. Tohoto turnaje se zúčastnilo 62 týmů celkem v pěti kategoriích. My jsme tento rok přihlásili pouze družstvo mladších žáků. V této kategorii startovalo 16 týmů a hrálo se systémem na dvě skupiny s hracím časem 2×15 minut na travnatém fotbalovém hřišti. Po celou dobu turnaje panovalo tropické počasí, takže jsme byli rádi, že pořadatelé pouštěli v hodinových intervalech zavlažovací systém a kluci se tak mohli alespoň trochu svlažit.

V pátek 12. června  jsme se v prvním utkání střetli s celkem Tatran Litovel. Celý zápas jsme se potýkali s neproměňováním šancí, první poločas  byla většina týmu duchem ještě asi na snídani, v závěru se přidala nedisciplinovanost a časté vyloučení a tak jsme po zásluze prohráli v poměru 17:18. V dalším zápase jsme bez problémů zdolali tým DTJ Polanka 24:12, kde od druhého poločasu za nás hráli již jen věkově mladší kluci. Ve třetím utkání jsme porazili po dobrém výkonu HK Ivančice 14:10, hodně nás podržel v bráně dobře chytající Milan Krejčí. V posledním pátečním zápase nás až příliš lehce přehrál celek KH Kopřivnice v poměru 7:20. Zde se již na klucích hodně podepsala únava z celého dne a výborně pohybově připravenému soupeři jsme nestíhali.

V sobotním prvním utkání jsme narazili na tým KH Zbrojovka Vsetín. Celý zápas jsme se opět trápili při zakončení, nedařilo se dobře pokrýt střední spojku soupeře a tak jsme po zásluze prohráli 13:19. V dalším zápase jsme se utkali s celkem SKP Frýdek Místek 2003 a po dobrém výkonu jsme vyhráli 12.8. V posledním zápase skupiny jsme hráli proti týmu TJ Rožnov p. Radhoštěm. Již nám o nic nešlo a nemohli jsme skončit ve skupině na jiném než 4. místě. Ve velmi nepřesně řízeném utkání ze strany mladých rozhodčích, s čímž se lépe vypořádali hráči Rožnova, jsme utrpěli prohru o gól v poměru 16:17.

V zápase o konečné 7. místo jsme si pěkně zastříleli hlavně z rychlých protiútoků proti celku Sokola Klimkovice a konečné skóre se zastavilo na čísle 16:5.

Na turnaji se nejvíce herně dařilo triu Štěpán Fiala, Vojta Svoboda a Lukáš Dobejval, na obraně téměř bezchybně hrál Tomáš Kučera, a s přibývajícím počtem odehraných minut neskutečně herně rostl Jakub Russ, věkem ještě minižák.

Večer byl pro všechny týmy uspořádán program s živou hudbou, tombolou, ohňovou show a závěr s obrovským ohňostrojem. Kluci si turnaj a doprovodný program užili. Pro hráče ročníku 2002 to byla poslední akce před odchodem do kategorie staršího žactva, tímto jim moc děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu a města Velké Meziříčí a přejeme ve starší kategorii spoustu sportovních úspěchů, pevné zdraví a neutuchající tréninkovou píli.

Hráli: Milan Krejčí, Štěpán Fiala, Vojta Svoboda, Matouš Malec, Alex Cerkal, Tomáš Kučera, Lukáš Dobejval, Alex Kuřátko, Štěpán Klapal, Jakub Borkovec, Jakub Russ, Lukáš Dobrovolný. Trenéři David Stoklasa a Petr Kaštan.

Autor: David Stoklasa