Minižáci z Domu dětí mládeže slaví úspěch na prestižním turnaji v miniházené

11.6.2015, 18:45 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com

Od pátku 22. 5. do neděle 24. 5. probíhal v Litovli prestižní turnaj malých házenkářů. Účastnili se ho špičkové  týmy z celé republiky. V obou kategoriích (přípravka a minižáci) startovalo shodně dvanáct mužstev. Turnaj začínal v pátek odpoledne, ale protože se u nás současně konalo finále školní ligy, přijeli jsme do Litovle až večer. Z toho důvodu mělo každé naše družstvo na odehrání jedenácti zápasů (2×10 min) pouze dva dny.

Minižáci –  po prvním hracím dni nám už bylo bohužel jasné, že kluci si žádný pohár domů neodvezou. Zbytek turnaje se pánové hrou náramně bavili, na výsledky jsme moc nekoukali, ale samozřejmě jsme do každého zápasu ,,chodili“ s cílem vyhrát. Konečná osmá příčka byla sice trochu zklamáním, nicméně musíme uznat kvalitu některých soupeřů a bohužel jsme měli skoro po celý turnaj smůlu v zakončení.

Při slavnostním vyhlašování byl zvolen nejlepším hráčem celé kategorie náš Tadeáš Bíbr (hlasovali všichni trenéři a organizátoři). Navíc v nejlepší osmičce kanonýrů turnaje jsme měli dvojté zastoupení v podobě již zmiňovaného Tadeáše Bíbra a Lukáše Dobrovolného.

Sestava a branky: Lukáš Deraha – Tadeáš Bíbr (59), Lukáš Dobrovolný (58), Jakub Russ (6), Jakub Mach (4), Martin Chalupa (2), Pavel Kotouček (2), Adam Čížek, Filip Čížek

Trenér: Petr Kaštan

Přípravka – naši nejmladší si první den našlápli hodně vysoko. S přehledem porazili všechny týmy, hráli zodpovědně a s velkou chutí. V neděli byla na klucích znát únava a slabší soustředění. Dva zápasy jsme prohráli a tím sestoupili na 3. příčku. I tak je to velký úspěch, týmy byly kvalitní a kluci získali další herní zkušenosti. Zaslouží si naši velkou pochvalu.

Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen Robin Koudela.

Sestava a branky: Robin Koudela (100), Jakub Uchytil (45), Martin Dobejval (19), Vojtěch Bradáč (7), Adam Požár (7), Jaroslav Pavlíček (4), Marek Uchytil (2), Petr Zezula (2)

Trenéři: Vlaďka Horáková, Pavel Uchytil

 

Během turnaje měli kluci velice bohatý doprovodný program. Z každého družstva byli vybraní dva nejlepší hráči a mezi sebou hráli Utkání hvězd, pak jsme navštívili místní bazén a kluci si vyzkoušeli i vodní pólo, shlédli utkání extraligového Litovle proti výběru trenérů a nakonec pro ně bylo nachystáno i kino.

 

Autor: Vlaďka Horáková – TJ Sokol Velké Meziříčí
Foto: Vlaďka Horáková – TJ Sokol Velké Meziříčí
Publikoval: Matěj Měrtl
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla