Odchovanci velkomeziříčské házené slaví úspěchy

8.6.2015, 18:52 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com

Odchovanci velkomeziříčské házené, kromě výborných výkonů v našem oddíle dosáhli na medailové úspěchy v nejvyšších dorosteneckých soutěžích.
Velmi dobrá generace hráčů dokázala před třemi lety vyhrát pro Velké Meziříčí 2. ligu mladšího dorostu, nyní v různých dresech dokázali dosáhnout výjimečných úspěchů.
Věkově mladší dorostenci Vojtěch Drápela, Martin Janíček a Filip Svoboda v letošní sezóně přestoupili do valašského klubu HC Gumárny Zubří, se kterým náš oddíl dlouhodobě spolupracuje. Tito hráči si tak mohli zahrát celorepublikovou první ligu mladšího dorostu. V ní nakonec skončili na celkově druhém místě s jednobodovou ztrátou za Duklou Praha. Během sezóny se stal velkou oporou týmu brankář Vojtěch Drápela, který navíc nechyběl ani v jediném zápase. Rozehrávku po celou sezónu vytvářel Martin Janíček, který zároveň nastřílel 141 branek! Rozjetého Filipa Svobodu v březnu přibrzdilo nepříjemné zranění kotníku a zbytek sezóny nemohl svým spoluhráčům pomoci.
Druhé místo v první lize mladšího dorostu pro kluky navíc znamenalo postup na turnaj o vítěze Československého poháru. První dvě družstva z České a Slovenské republiky se o tento prestižní titul utkala na turnaji v Topolčanech na konci května. Systémem každý s každým, zde hráči Zubří odehráli tři náročné zápasy a všechny vítězně! Slovenské celky vyprovodili ze hřiště s přesvědčivými výsledky. Proti domácím Topolčanům vyhráli přesvědčivě 31:22 a proti Tatranu Prešov 34:19. Nejdůležitějším utkáním byl zápas proti Dukle Praha, kde k cennému vítězství dopomohly výborné zákroky Vojty Drápely a proměněný rozhodující sedmimetrový hod z rukou Martina Janíčka. Po zranění se postupně do kádru zapracoval i Filip Svoboda, který svojí výškou pomáhal hlavně v obranné části. Zápas skončil těsně 22:21 ve prospěch Zubří. Na konci turnaje, tak mohli kluci zvednout nad hlavu pohár pro vítěze Československého poháru – nejprestižnější události v kategorii mladších dorostenců.
Dobré výkony velkomeziříčských odchovanců znamenají další pokračování v dresu HC Gumárny Zubří, kde Martin Janíček postupuje již do staršího dorostu a Vojta Drápela a Filip Svoboda budou jasnými tahouny v mladším dorostu. Během sezóny navíc budou pokračovat ve hře za svůj mateřský oddíl Velké Meziříčí.
O tom, že se kluci vydali dobrým směrem, svědčí také pozvánka do mládežnické reprezentace pro Martina Janíčka a Filipa Svobodu.
Obrovský úspěch také slaví Jan Lečbych – úspěšný maturant, ale také držitel Českého a Československého poháru starších dorostenců v dresu Sokola Nové Veselí. V letošní sezóně kromě zápasů za družstvo mužů, které zvítězilo ve druhé lize jižní Moravy, zvládl odehrát i většinu zápasů za družstvo Nového Veselí v kategorii staršího dorostu. Tomuto družstvu se podařilo zvítězit v celorepublikové první lize staršího dorostu, což je největší mládežnický úspěch našeho regionálního partnerského klubu. Díky vítězství v soutěži se také kvalifikovali na turnaj o Československý pohár. Zde si Nové Veselí poradilo se všemi třemi soupeři – Talent Plzeň (30:29), HC Štart Nové Zámky (29:24) a Tatran Prešov (33:19) a historickou sezónu, tak vyšperkovali. Jsme rádi, že na postu pivota svými výkony k tomuto úspěchu přispěl i náš odchovanec.
Všem klukům k veleúspěšné sezóně 2014/2015 moc gratulujeme a přejeme jim mnoho dalších úspěchů, a to nejen těch sportovních.

Autor: Ladislav Šidlo – házená VM
Foto: Ladislav Šidlo – házená VM
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla