Envirocup aneb půlmaraton Velkého Meziříčí

8.6.2015, 15:33 // Rubrika: Sport
ZaostřenoVM.com

Sportovní centrum Velké Meziříčí za podpory města Velké Meziříčí a dalších sponzorů pořádalo v sobotu 6. 6. 2015 na náměstí první ročník půlmaratonu pro běžce všech věkových i výkonnostních kategorií.

První start byl v 11.10, kdy odstartovali úplně nejmenší (kategorie – děti do 6 let). Ty běžely 1 okruh okolo náměstí.

Dále následovali mladší žáci I., straší žáci I., mladší žáci II., starší žáci II. a dorost. Všichni běželi okruhy kolem náměstí.

V 13.30 již odstartovali muži, starší muži, muži 60 let a starší, ženy, ženy 50 let a starší. Ti běželi celkem 21,1 km. Celá trasa vedla podél řeky Oslavy přes areál firmy NKT Cables a dále do Nesměřského údolí.

Na náměstí také probíhal doprovodný program. Pro děti zde byly např. jumping trampolínky nebo malování na obličej. Kdo chtěl tak si na rotopedu mohl vyšlapat kredit do Sportovního centra VM.

Na místě byl také prodejní stánek s outdoor doplňky, půjčovnou koloběžek nebo elektorkol. To vše od Ski sport Drápela.

Všechny výsledky naleznete na SPORTVM.cz zde.

Autor: Matěj Měrtl