ZaostřenoVM.com

Druhé barážové utkání o 1. ligu
Sobota 23. května 2015
TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Sokol Ostrava 27:28 (12:11)

Do odvety v barážovém utkání proti Ostravě nastupovalo naše družstvo s osmi brankovým mankem z prvního utkání. Ani takovýto rozdíl, ale nemusí v házené nic znamenat a naši hráči byli odhodláni udělat pro potřebnou výhru maximum.

Skóre otevřel ze 7m hodu Pavel Strašák, který byl v této disciplíně po celé utkání neomylný. Velmi dobře pracovaly obrany na obou stranách a vyrovnávací branka přišla až v 6. minutě po naší chybě v útočné fázi. V osmé minutě jsme vedli 2:1 a bohužel jsme nezužitkovali dvě vyložené šance. Navíc jsme chybovali v obraně a čelili dvojnásobné přesilovce. Zkušeně hrající hosté toho patřičně využili a vypracovali si dvoubrankové vedení (3:5, 4:6). Naše lavička brala oddechový čas a nabádala hráče k lepšímu pohybu v útočné fázi, kdy hrála Ostrava aktivní vysunutou obranu. Branku jsme sice vstřelili, ale opět jsme díky chybám byli vyloučeni. Soupeř se dostal i díky našim chybám v rozehrávce do čtyřbrankového vedení. V závěru oslabení se podařilo dát Víťovi Večeřovi šťastnou branku, Libor Kotík předvedl několik famózních zákroků a v 27. minutě bylo srovnáno 10:10. V poslední minutě první půle jsme šli konečně do vedení 12:11.

Úvod druhé půle byl vyrovnaný. Do 37. minuty vždy naše družstvo odpovědělo na branku Ostravy, pak se nám podařilo z rychlých přechodů vstřelit laciné branky a šli jsme do vedení 17:15. V této pasáži jsme několikrát dostali soupeře do pasivity. Rozhodčí byli v této pasáži na naši obranu přísní, hra se kouskovala a to vyhovovalo soupeři. Navíc v útoku se nedařilo vstřelit kýžené branky. Ostrava opět po pěti minutách dokázala vstřelit branku a srovnat. Naši hráči se ale nezlomili a opět šli do vedení. Ve 48. minutě jsme opět vedli o dvě branky (22:20). Kdy se střelecky činili Jakub Bezděk s Romanem Matušíkem. Ještě v 53. minutě jsme drželi vedení 25:24. Pak přišly dvě rychlé trefy hostí, kteří šli poprvé v druhé půli do vedení. V 59. minutě jsme ještě srovnali, ale soupeř z rychlého kontru šel opět do vedení. Pár sekund před koncem při našich útočných snahách vyrovnat zvedla ze sedadel diváky ještě šarvátka, kterou vyprovokovali ostravští hráči. Rozhodčí museli vypjatou situaci uklidnit. Následoval už jen volný hod, který branku neznamenal a Ostrava tak slavila vítězství 27:28.

Naši hráči utkání oddřeli a odbojovali. V závěru nám více docházely síly a na soupeři bylo vidět, že má víc naběháno. Ostrava prokázala svoje kvality, diváci viděli dramatické utkání ve vysokém tempu a určitě si přišli na své.

Náš tým se chtěl rozloučit s diváky alespoň výhrou nebo bodem za remízu, což se nepodařilo. Je drobná kaňka nad celkově úspěšnou sezónou.

Nyní nezbývá než odpočinout a nabrat nové síly na přípravu do příštího ročníku na obhajobu prvenství ve 2. lize!
Sled branek: 2:1, 3:5, 5:9, 10:10, 12:11, 14:13, 18:17, 22:20, 23:23, 25:24, 26:26, 27:28

7m hod 6/6:3/3, vyloučeni 6:7, ČK 1:1

Sestava a branky: Kotík Libor, Poul Ondřej – Bezděk Jakub (6), Strašák Pavel (6/6), Večeřa Vítězslav (5), Matušík Roman (5), Živčic Pavol (4), Necid Miloš (1), Kaštan Jiří, Kříbala Pavel, Pavliš David, Fiala Martin, Babáček Petr, Kubiš David, trenér Vaverka Vlastimil, vedoucí družstva Vodák Petr.

Autor: Ladislav Šidlo
Publikoval: Matěj Měrtl