První barážové utkání vyznělo o osm branek pro Ostravu

18.5.2015, 15:54 // Rubrika: Sport

Barážové utkání o 1. Ligu

Neděle 17. května 2015

TJ Sokol Ostrava – TJ Sokol Velké Meziříčí 34:26 (16:10)

V nedělním odpoledni zajížděli meziříčtí házenkáři na první barážové utkání do Ostravy. Proti soupeři, který má ve svém středu několik extraligových hráčů, jsme chtěli uhrát co nejlepší výsledek do domácí odvety. Bohužel utkání se nevyvíjelo podle našich představ.

Začátek byl vyrovnaný a po pěti minutách si připsali obě družstva po dvou trefách. Naši hráči se snažili hrát důrazně, ale v některých momentech jsme hráli za hranicí pravidel a byli rychle po sobě třikrát vyloučeni. Domácí přesilovky využili a vypracovali si pětibrankové vedení. V útoku se nám nedařila kombinace a několikrát jsme nastřelili brankovou konstrukci. Za stavu 11:5 jsme museli v 17. minutě brát oddechový čas. Následně se podařilo vstřelit dvě rychlé branky. Bohužel jsme opět inkasovali branky z naší nepozornosti a navíc vysunutá obrana Ostravy donutila naše hráče k chybám. Do šaten se tak šlo za nepříznivého stavu 16:10.
Do druhé půle jsme vstoupili lépe, osobní obrana na nejlepšího střelce domácích Harta slavila úspěch a ve 38. minutě jsme snížili na 17:13. V následujících minutách si obě družstva připisovala góly v tříbrankových sériích. Do poslední desetiminutovky jsme šli se sedmibrankovým mankem. V následující pasáži jsme nedokázali zužitkovat přesilové hry a přiblížit se na přijatelný rozdíl. V závěru jsme ještě udělali technické chyby a domácí stanovili konečný výsledek 34:26.

Rozdíl ve skóre je nakonec dost nepříznivý. Závěr jsme nezvládli a udělali jsme několik zbytečných chyb. Výsledek mohl být přijatelnější, bojovnost hráčům nechyběla. Neměli jsme dnes rozdílového hráče, který by se dostal přes své možnosti.

Doufejme, že v domácím prostředí dokážeme soupeře přehrát a ještě zabojovat o 1. ligu.

Poděkování patři neúnavným fanouškům, kteří jeli podpořit naše družstvo do Ostravy.

Sled branek: 2:2, 8:3, 11:6, 15:9, 16:10, 17:13, 22:17, 27:19, 29:22, 26:20, 30:22, 32:24; 34:26

7m hod 3/2:3/2, vyloučeni 6:7, navíc domácí Hart ČK

Sestava a branky: Poul Ondřej, Stoklasa David – Živčic Pavol (6), Strašák Pavel (4), Večeřa Vítězslav (4), Kaštan Jiří (4), Matušík Roman (4), Necid Miloš (3), Bezděk Jakub (1), Kříbala Pavel, Pavliš David, Lečbych Jan, Babáček Petr, Kubiš David, trenér Vaverka Vlastimil, vedoucí družstva Vodák Petr.

Autor: Ladislav Šidlo
Publikoval: Matěj Měrtl