Letní olympiáda dětí a mládeže 2015

18.5.2015, 15:44 // Rubrika: Sport

Začátek letošní atletické sezóny byl u mladých atletů v celé republice ve znamení boje o nominace na Letní olympiádu dětí a mládeže. Letní olympiáda se koná jednou za dva roky, střídavě s olympiádou zimní, jejíž poslední ročník pořádal právě kraj Vysočina.

Letos toto sportovní klání bude hostit západočeská metropole Plzeň. V červnu se do Plzně sjedou mladí sportovci ze všech krajů, aby si v přímém zápolení změřili svoje síly. Doposud mohli svoje výkony srovnávat jen podle tabulek, zveřejňovaných na stránkách atletického svazu. Takto mnozí poprvé uvidí svoje soupeře přímo na atletickém oválu. Každý kraj vyšle 32 reprezentantů ve dvou kategoriích, přičemž polovina jsou chlapci a polovina děvčata. Také atleti Sokola Velké Meziříčí se aktivně zapojili do kvalifikačních závodů a jejich úsilí přineslo krásných pět nominací do reprezentace kraje Vysočina.

Do Plzně se tedy vypraví Eliška Běhounková 100 m překážek, Ivo Březka běh na 800 m, Jakub Kovalčík skok vysoký, Tereza Lišková hod míčkem a Petr Vokoun běh na 800 m. Všichni jsou rozhodnuti nadcházející dny plně věnovat dalšímu tréninku, aby v Plzni dosáhli co nejlepších a třeba i medailových umístění. Věřme, že se jim vyhnou zranění a že v Plzni budou naše město a kraj dobře reprezentovat.

Autor: Dr. Miloš Vokoun
Publikoval: Matěj Měrtl


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla