Házenkáři podlehli v posledním kole Ivančicím

13.5.2015, 16:31 // Rubrika: Sport

Sobota 9. května 2015

2. liga mužů Morava Jih – 22. kolo

HK Ivančice – TJ Sokol Velké Meziříčí 32:27 (16:13)

V posledním utkání soutěže, které bylo zároveň střetnutím prvního s druhým, se naše družstvo utkalo s Ivančicemi. Na pořadí v tabulce již utkání nemělo vliv, ale naši hráči chtěli v tradičně nepříjemném prostředí uspět.

Od začátku bylo utkání vyrovnané, obě družstva se prostřídala ve vedení. Po 15ti minutách, i přes to že jsme čelili třem oslabením a Miloš Necid viděl za třetí vyloučení ČK, svítilo na ukazateli skóre 7:7. V následující pasáži šlo naše družstvo do vedení (20. minuta 9:10). Bohužel opět oslabení a neproměněné šance, především z prostoru brankoviště, hrály do karet domácím, které své šance využili a vypracovali si tříbrankový náskok. Ten si udrželi až do poločasové pauzy 16:13.

V druhé půli si Ivančice udržovali dvou až čtyř brankové vedení. Opět jsme hráli několik oslabení, navíc přísnou přímou červenou kartu viděl Roman Matušík. Naši hráči se ale nevzdávali a ve 45. minutě za stavu 24:22 mohutně dotahovali. Opět nás ale srážela koncovka. V závěru ještě „v mariášové utkání“ viděl ČK Víťa Večeřa a domácí v poklidu dovedli do konce vítězstvím 32:27.

Utkání s velkým množstvím vyloučením se našim hráčům nepodařilo vyhrát. Díky velkému množství vyloučení si naši hráči mohli natrénovat do baráže hru v oslabení. Nechybělo nasazení a důraz, což bude potřeba v boji o první ligu. Důležité také bylo, že se nikdo nezranil a do dvojutkání sezóny se jde v plné síle.

První utkání baráže sehraje naše družstvo na půdě vítěze 2. ligy Morava sever TJ Sokol Ostrava, pravděpodobně v neděli 17. května v 17 hodin.

Odveta v domácím prostředí se odehraje v sobotu 23. května v 17 hodin v hale „Za Světlou“.

7m hody 1/0:6/6, vyloučení 2:10, ČK 1:3, diváků 103

Sled branek: 3:2, 6:5, 9:10, 14:12, 16:13, 20:18, 24:22, 30:25, 32:27

Sestava a branky: Poul Ondřej, Stoklasa David – Strašák Pavel (11/6), Večeřa Vítězslav (5), Pavliš David (4), Pavol Živčic (3), Bezděk Jakub (1), Matušík Roman (1), Lečbych Jan (1), Babáček Petr (1), Kaštan Jiří, Kubiš David, Kříbala Pavel, Necid Miloš, trenér Vaverka Vlastimil, vedoucí družstva Vodák Petr.