Chraň si svůj život!

11.5.2015, 20:43 // Rubrika: Zprávy

Tak se jmenovala dopravně bezpečnostní akce pro děti a jejich rodiče, která se konala v rámci Celosvětového týdne bezpečnosti na silnicích vyhlášena Světovou zdravotnickou organizací. Dopravně preventivní akce se konala na dětském dopravním hřišti ulice Oslavická, Velké Meziříčí.

Po celé odpoledne děti jezdili se zajícem (maskot pro toto odpoledne) po dopravním hřišti a učili se, jak bezpečně jezdit na kole. Rodiče si mohli vyzkoušet opilecké, drogové a únavové brýle. Ve stánku Besip si každý mohl vyplnit test, za který pak dostal odměnu. Testy byly dva – jeden pro děti a druhý pro dospělé řidiče. A i Vy si ho můžete exklusivně vyzkoušet.

BESIP

Kliknutím na obrázek se test zvětší.

Ve stánku Zdravý Kraj Vysočina každé dítě dostalo tašku s odměnami a také si každý mohl vzít např. cyklomapy Kraje Vysočina, balonek nebo vlaječku Kraje Vysočina a další propagační materiály.

Na akci také dorazil hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina a policie ČR Kraje Vysočina. Ti nabízeli prohlídku auta a zásahové techniky.

Kdo chtěl, tak si mohl vyzkoušet první pomoc na figuríně nebo jen poslechnout jak se to dělá.

Tuto akci pořádal BESIP ve spolupráci se Zdravým Krajem Vysočina, městem Velké Meziříčí, Policií ČR, Hasičským záchranným sborem a Domem dětí a mládeže Velké Meziříčí.

Autor: Matěj Měrtl
Foto: Matěj Měrtl

Foto archiv


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla