ROZHOVOR s moderátorem Milanem Řezníčkem

24.12.2014, 10:09 // Rubrika: Rozhovory
ZaostřenoVM.com

Rozhovor s Milanem Řezníčkem, moderátorem Hitrádia Vysočina.

1. Jak ses dostal k moderování v rádiu?
Dostal jsem se konkurzem, když rádio začalo vysílat v roce 1995 tak jsem se zkoušel do rádia dostat. Bohužel nedopadlo to. Já jsem se té myšlenky ale nevzdal, že bych chtěl v rádiu pracovat. Tady se mi osvědčilo, že když tě vyhodí dveřmi tak tam musíš vlézt oknem, když chceš něčeho dosáhnout a zkusil jsem to po nějaký době a dopadlo vlastně tak, že jsem začal vysílat nejdřív noci, protože tak každý moderátor začíná vysílat, když těch posluchačů tam není tolik, tak aby se to všechno naučil. Pak jsem začal vysílat víkendy, po ránu, víkendy odpoledne no a teď už pěknejch pár let vysílám v odpoledním čase – od 13.00 do 17.00 hod.

2. Jak dlouho už v rádiu pracuješ?
Rádio bude v příštím roce 2015 slavit 20 let, což takhle dlouho tady já nejsem, jsem tady – no každý rok to počítám, ale nikdy se nemůžu dopočítat kolik to je let, ale řekl bych tak 17 – 18 let, že už tady budu.

3. Kdybys nepracoval v rádiu, co by sis zvolil za povolání?
No já jsem vždycky chtěl být učitelem, tak možná bych učil. Poslední dobou se rád rýpu v záhonech a pěstuji různé kytky a to mám hrozně rád. Takže jsem si říkal, že bych mohl být zahradním architektem nebo něčím takovým, protože mám rád, když to kolem mě může být hezký nebo to může kvést, vonět. Takže asi něčím tím.

4. Zažil jsi při vysílání nějaký pořádný trapas?
No nevím, jestli nějaký pořádný trapas, ale tak za tu dobu co v rádiu jsem, se stávají nějaké přeřeky, ale to už člověk nebere jako nějaký trapas. O tom to je, že ti, kteří to poslouchají si řeknou, že nejsme stroje. Pro ně je to úsměvný, když se přeřekneme nebo řekneme úplně něco jiného, než jsme chtěli říct. Občas člověk zapomene, že má pořád vyjetý mikrofon, a že si ho nestáhl dolů no a může si zanadávat na něco, ale že by to byl nějaký velký trapas to nemůžu říct. Naštěstí jsem nikdy nezaspal do vysílání a doufám, že ani nezaspím. Zatím se ze všeho dalo buď vykecat nebo vylhat.

5. Jsi známí tím, že často zpovídáš celebrity. Kolik už jich bylo a prozraď jména některých.
Kolik jich bylo, tak to vůbec nevím, protože těch osobností, které jsem zpovídal, některé i vícekrát bylo opravdu hodně. Když naposledy vzpomenu, tak tady ve studiu byl Michal Malátný z kapely Chinaski, tak ten byl moc fajn. Musím ale říct, že s některými osobnostmi je fajn se potkat, protože někdo na tebe působí přes televizní obrazovku, že je třeba odměřený, ale ve skutečnosti když ho potkáš tak působí strašně mile. Naopak ti, kteří můžou působit strašně mile tak ve skutečnosti můžou být úplně jiní. Na koho třeba rád vzpomínám tak to je například Tereze Pergnerová, která je pro mě takový moderátorský vzor a myslím si, že je to nejlepší moderátorka, co by žena u nás v republice. S tou jsem měl možnost se potkat, tady ve studiu, dokonce dvakrát. Dokonce jsem se s ním potkal i na nějakých akcích, takže na tu osobně moc rád vzpomínám.

6. Máš s nějakou známou osobností vtipný zážitek?
No nevím. Já jsem nebyl s nějakou osobností déle než v rámci hodinového rozhovoru. Takže v rámci vstupu a vysílání jsem naštěstí nikomu nepopletl jméno. Takže nevím, jestli něco takového bylo, na to si nevzpomenu.

7. Prý jsi i divadelní herec? Pro koho a kde hraješ?
No bejvávalo. I když strašně rád bych se tomu věnoval. Kdysi jsem hrál a i teď jsem součástí amatérského divadelního sboru NaKop Tyjatr, který působí a hraje v divadle Na Kopečku v Jihlavě. I když teď nemám čas hrát, tak jim aspoň chodím vypomáhat, třeba do šatny vybírat kabáty nebo prodávat vstupenky, protože je tam pořád fajn parta lidí a já s nimi rád chodím, když mi to čas povolí, ale na druhou stranu když to tak beru, tak já jsem tomu divadlu moc neutekl, protože já teď s jedním kamarádem – Tomášek Kotlíkem máme už 3 roky různá vystoupení, se kterýma jezdíme po mateřských školkách, základních školách. Máme vlastně takové kouzelnické vystoupení pro děti. Jezdíme 2x týdně a za týden odehraju 4 vystoupení, což je možná mnohem víc než co bych odehrál jako amatérský herec v divadle.

8. Co ty a cestování?
Já miluji cestování i když pravda co se týká mého osobního volna tak toho moc není, ale už asi tak 3 roky se chystám na dovolenou někam k moři, ale pořád jsem nikam neodcestoval, protože přes to léto těch akcí bývá nejvíce, ale i tak mám rád cestování a jsem strašně vděčný za to, že mám auto a můžu sednou do auta a odjet kdykoliv a komkoliv s kýmkoli a za kýmkoliv, takže za to jsem moc rád a myslím si, že i tady u nás na Vysočině je moc hezkých míst. Já osobně mám moc rád Telč, kam jezdívám. Někdy se seberu po

vysílání a jedu právě do Telče, kde se projdu po náměstí, dám si kafe nebo si dám zákusek a jedu zase zpátky. Takže mám moc rád cestování.

9. Ještě k tomu cestování. Máš nějaké místo na zemi, které máš nejraději?
Tak zmínil jsem tu Telč, kterou mám moc rád, je to taková moje srdcová záležitost, možná kvůli tomu, že jsme tam měli, když jsem byl malý chalupu. Pak jsem vlastně v Telči na zámku měl jednu z nejlepších brigád v životě, když jsem tam dělal průvodce. Navíc 8 km od Telče jezdím už přes 30 let na tábor, každé léto, takže Telečsko a okolí mám osobně moc rád. Moc rád taky jezdím každý rok do Českého Krumlova na divadlo a takovýchto míst je velká spousta. Ale nejlepší je asi Telč a Český Krumlov

10. Když jsi průvodcoval na zámku v Telči. Jak ti to šlo, vrátil by ses k tomu i dnes?
Jojo. Mám dokonce od pana kastelána průvodcovský text, a měli jsme takový nápad s tou partou, se kterou se snažíme být v kontaktu, že bychom někdy mohli si, alespoň na jeden den zaprovádět a moc rád bych si to někdy ještě vyzkoušel. Bylo to dobrá zkušenost, protože tě to naučí mluvit a nebát se být před větším množstvím lidí a být pohotový a reagovat na to, když se tě někdo na něco zeptá a ty jsi to zrovna nevěděl, tak si to prostě rychle vymyslet, ale nedat to na sobě znát, že to tak doopravdy není, aby to nikdo nepoznal. A jak jsem říkal, byla to jedna z nejlepších brigád v mém životě.

11. Tvá nejoblíbenější písnička je od skupiny ABBA, už jsi byl na muzikálu Mama Mia?
Ano, je moje nejoblíbenější písnička. A když jsem pátral, tak jsem vypátral, že tato písnička slavila velký úspěch a nejenom tato písnička, ale i ABBA v době, kdy jsem se narodil, takže možná i proto, mám tuto písničku tak oblíbenou. Na muzikálu Mama Mia jsem byl včera, tedy 21. 12. 2014, moc jsem si to užil, líbilo se mi to a jsem moc rád, že jsem ten muzikál mohl vidět. ABBA a jejich písničky nebo film Mama Mia – mám ho na DVD a je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, protože z toho filmu vyzařuje strašná pohoda něco pozitivního, co tě nabije, když venku zrovna není hezké počasí – tak mám ABBU a všechno ostatní s ní spojený moc rád.

12. Blíží se konec roku 2014. Jak plánuješ oslavit Silvestra?
No po dlouhé době pracovně. Protože odpoledne budu vysílat v rádiu, což už tak bývá, ale to mi nevadí. Ale letos ho po dlouhé době budu mít pracovního i co se týka večera, protože budu moderovat v jednom třebíčském hotelu a budu tam zhruba někdy do půlnoci a po půlnoci sednu do auta a pojedu asi domů – nebudu tam zůstávat. Co se Silvestra týká, tak já ho nikdy moc nemusel, protože nemám rád takové oslavy na povel, že dneska budeme všichni slavit. Možná kdysi, když jsem bývali v nějaké partě tak to bylo fajn, ale postupem času jak lidi stárnou, odjíždějí pryč z Jihlavy, stěhují se pryč, mají děti, tak prostě ti lidi mají už nějaké své závazky a už se nedaří se setkávat v takové skupině, v jaké jsme se setkávali. Silvestra beru tak, že Silvestr je – já ho nějakým způsobem nijak moc neřeším. Spíše se těším na 2. ledna, protože už začal nový rok a těším se, co ten nový rok přinese a hlavně se těším na to, že už jsme o něco blíž k jaru, protože zimu vůbec nemusím – maximálně Vánoce, ale radši mám jaro, léto – tady ty období kdy svítí sluníčko a všechno se zelená, kvete. Takže já se vždycky upínám k tomu jaru.

13. A otázka na závěr – prozraď tvým fanynkám, jsi ženatý nebo svobodný?
Ženatý nejsem, jsem svobodný, tak nevím, jestli jsem některou potěšil nebo nepotěšil.

14. Popřál bys něco čtenářům Zaostřena VM?
Popřál bych jim, aby měli díky tvému internetovému zpravodajství tu správnou mušku i v roce 2015, aby díky němu měli pořád přehled kde se co děje, aby o nic důležitého nepřišli a hlavně do nového roku zdraví, štěstí, lásku a já myslím, že ten zbytek už nějakým způsobem přijde, ale hlavně to zdraví, to si myslím, že je ze všeho nejdůležitější a hlavně aby se lidi nepřestali smát, protože ono se říká, že smích nestojí nic, ale dokáže dát mnoho, a že nejztracenější den našeho života je ten kdy jsme se nezasmáli, tak se usmívejte, protože nedokáže člověka nic víc naštvat, když máte dobrou náladu.

Moc děkuji za rozhovor a za příležitost být při vysílání v rádiu. 🙂

Autor: Matěj Měrtl
Foto: Matěj Měrtl


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla