Pálení čarodějnic na Fajťáku

1.5.2015, 19:24 // Rubrika: Zprávy

Celé to začalo v 18.00 hod. na hřišti za Gymnáziem, kde započal pěší průvod se souzenou šlechtičnou a ozbrojeným doprovodem.

Po vyšlápnutí na Fajtův kopec, začal pro děti doprovodný program v podobě čarodějnických her, malování na obličej a dalšího tvoření pořádané Domem dětí a mládeže VM a Městskou knihovnou. Po příchodu průvodu měl, každý možnost prohlédnout si zbraně divadla TAS. Po celé odpoledne hrála kapela Stetson.

Ten kdo měl na sobě kostým, dostal zdarma špekáček, který si pak mohl u ski baru opéct nad ohněm.

Kolem 19.45 hod. už začalo divadlo TAS, které zahrálo překrásné a vtipné představení o osvobození souzené šlechtičny. Dále následovala módní přehlídka čarodějnic, kterých na kopci bylo k vidění opravdu dost.

Všechny čarodějnice a čarodějové si poté společně zatancovali. Při tomto tanci se také pokoušelo o „zápis“ do Velkomeziříčských dějin s největším počtem tančících čarodějnic a čarodějů.

K vidění také byla ohňová show, po které už následovalo zapálení hranice ohňovými šípy. Po zapálení už následovala volná zábava.

Akce se moc vydařila, akorát počasí mohlo být o trochu lepší.

Akci pořádali tyto firmy a organizace – Město Velké Meziříčí, Sbor dobrovolných hasičů, Dům dětí a mládeže VM, Městská knihovna, Ski klub VM, Jupiter club, Společnost historického šermu TAS a hudební skupina Stetson.

Zaostřeno VM Vám také přináší velkou fotogalerii a sestřih z celé akce.

Autor: Matěj Měrtl
Foto: Matěj Měrtl

Foto archiv


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla