Divadlo Ikaros pomůže divákům hodit starosti za hlavu

29.4.2015, 18:28 // Rubrika: Zprávy
ZaostřenoVM.com

Velké Meziříčí – „Ať se stalo, co se stalo, teď už s tím nic nenaděláš. Hakuna Matata znamená netrap se,“ utěšuje surikata Timon smutné lvíče v animované pohádce Lví král. A právě takové povzbuzující motto zastřešuje trojici muzikálů, které divákům představí divadlo Ikaros v neděli 7. června ve 14 hodin a v 19 hodin v Jupiter clubu v rámci Evropského festivalu filozofie; a v sobotu 13. června na zámku v Polné u Jihlavy.

„Název Hakuna Matata jsme zvolili zcela záměrně. Přáli bychom si, aby divákům to, co jsme pro ně připravili, alespoň na chvíli pomohlo zapomenout na všechno negativní, co se kolem nich děje. Aby se prostě radovali s námi,“ vysvětluje název představení režisérka Olga Pospíšilová. Ta tyto mladé herce režíruje vůbec poprvé. „Myslím si, že toto představení bude úplně jiné, než byla naše dřívější. Je to taková muzikálovější, tanečnější a náročnější věc. Olga režíruje trochu jinak, než jsme to dělali do téhle doby, ale dělá to dobře. Vkládá do toho obrovskou nezkrotnou energii,“ popisuje Tomáš Mrazík.

V první polovině vystoupení zazní písně z muzikálů Pomáda a Kočky, které mohou znát diváci v podání Ikara již z minulých let. Premiéru muzikálu Lví král připravili členové souboru na druhou polovinu večera. „Naše pojetí je poněkud jiné, než které lidé znají z kresleného filmu nebo představení z Broadwaye. Především jsme redukovali počet záporných postav a tím se vyhnuli zápletce, kdy se dítě musí vyrovnávat se zodpovědností za smrt svého otce. A protože u písniček často chybí český překlad, připravili jsme si i vlastní texty,“ doplňuje režisérka Pospíšilová.

V rolích afrických zvířat, koček i mladých studentů s výstředními účesy se divákům představí Justýna a Mariana Ambrožovy, Aneta Bednaříková, Ondřej Chromý, Petr Jan, Tomáš Kotačka, Adam a Kateřina Mátlovi, Alžběta a Jana Mikyskovy, Jitka Mirčevová, Tomáš Mrazík, Kristýna Nováková, Luboš, Zdeňka a Iveta Poláškovi, Šimon Pospíšil, Gabriela Smejkalová, Sára Suková, Adam Štěpánek, Adéla Štindlová, Karolína Vaverková a Aneta Vrbková. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na programovém oddělení Jupiter clubu za 130 korun, na místě pak za 150 korun.

Další informaci o akci naleznete v kalendáři akcí zde.

Autor: Kateřina Karmazínová
Foto: Divadlo IKAROS
Publikoval: Matěj Měrtl


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla