Běh Korunou za korunu

17.4.2015, 20:45 // Rubrika: Sport

V neděli 12. dubna 2015 pořadatelé z Atletiky Nové Město na Moravě připravili pro děti i dospělé již 16. ročník přespolního běhu Korunou za korunu okolo rybníka Cihelňák. Běh byl druhým závodem Poháru mládeže v přespolním běhu kraje Vysočina. Trať je specifická svým profilem, protože krátce po startu na hrázi rybníka závodníci musí vyběhnout do strmého kopce. Tento moment vyžaduje dobré rozložení sil a volbu správné poziční taktiky.

Ozdobou celého závodu byl souboj v kategorii mužů. Držitelé titulů mistr republiky, závodící za Nové Město na Moravě Petr Vitner a Lukáš Kourek předvedli skvělý souboj na náročné trati. Děti tak viděly jejich nasazení a běžecký styl, který se jim jistě stane vzorem a inspirací do dalšího tréninku. Vítěznou trofej si odvezl Petr Vitner.

Ze Sokola Velké Meziříčí se do Nového Města vypravila pětice reprezentantů. Zuzka Rašovská, Hanka Krčálová, Dana Harvey, Petr Vokoun a Oliver Harvey. Tentokrát si kluci ve svých kategoriích oproti Třebíči vyměnili svoje cílové umístění. Petr předvedl velmi taktický výkon. V kopci se nenechal vyprovokovat k rychlému běhu a pouze kontroloval pozici na čele závodu. Po seběhu se postupně propracovával vpřed, potom nasadil krátký trhák a vybudoval si tak dostatečný náskok, který proměnil v letošní první zlatou medaili. Upevnil si tím vedoucí pozici v poháru.

Oliver běžel také velmi pěkně, ale na první místo mu tentokrát v závěrečném finiši nestačily síly. Stříbrná medaile je však další velký úspěch malého běžce ze sportovní rodiny.

Děvčata po bojovném výkonu obsadila místa v první desítce.

Tyto úspěchy jsou skvělým vykročením do letošní náročné atletické sezony.

Autor: Dr. Miloš Vokoun
Foto: Dr. Miloš Vokoun
Publikoval: Matěj Měrtl

Štítky:


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla