Mladší žáci začali jarní sezónu na výbornou!

17.4.2015, 16:08 // Rubrika: Sport

V sobotu 11. 4. vyrazili mladší žáci na první jarní turnaj do Nového Veselí. Na turnaji kromě našeho týmu startovali dvě domácí družstva, pak dále Havlíčkův Brod a Chrudim.

První zápas jsme odehráli proti celku z Havlíčkova Brodu. Úvod se nám opět nevydařil, působil z naší strany velice ospale. Poločas jsme vyhráli 9:4. V druhém poločase už kluci zapnuli na plné obrátky a postupně jsme zvyšovali náskok. Konečný výsledek byl 22:8. Nejlepší hráč zápasu byl Vojta Svoboda, autor devíti branek!

Do druhého utkání jsme nastoupili proti týmu Nového Veselí B. Kluci rozhodli o osudu tohoto zápasu už v prvním poločase, který jsme vyhráli 10:1. Druhý byl také v naší režii a na konci zápasu svítil na tabuli výsledek 23:7. Střelecky se dařilo Štěpánu Fialovi (8 branek) a Alexu Cerkalovi (9 branek).

Nejdůležitější byl pro nás třetí zápas, kdy jsme se střetli s Novým Veselím A. Od začátku jsme si udržovali mírný náskok, poločas byl 6:5. Druhý poločas se nám povedl na jedničku. Obrana působila kompaktně – soupeř chvílemi nevěděl, co hrát. V útoku jsme pravidelně skórovali a náš náskok postupně narůstal. Velmi dobrý výkon podal v tomto utkání gólman Milan Krejčí. Nakonec jsme po zásluze vyhráli 16:12.

Na konci jsme změřili síly s Chrudimí. Do tohoto utkání jsme nastoupili už docela unavení, měli jsme jen jednoho na střídání. Nicméně jsme potvrdili roli favorita. Poločas 9:4. Do druhého poločasu nastoupil na post pivota brankář Milan Krejčí a do brány si šel „odpočinout“ Štěpán Fiala. Nakonec jsme slavili výhru 17:7.

Tento turnaj prokázal, že se spousta přípravných turnajů vyplatila. Kluci hráli kombinačně, vycházeli jsme z výborné obrany, kde se velmi dobře prezentoval Tom Kučera a pak jsme přecházeli do rychlých protiútoků, které většinou končili v soupeřově bráně. Střelecky se opět dařilo našemu osvědčenému duu Vojta Svoboda a Štěpán Fiala, ke kterým se přidal ve velmi dobré formě hrající Alex Cerkal.

Sestava a branky: Milan Krejčí (1) – Vojtěch Svoboda (25), Štěpán Fiala (22), Alex Cerkal (20), Matouš Malec (6), Tomáš Kučera (3), Jakub Russ, Martin Poul
Trenéři: Petr Kaštan, David Stoklasa,
Vedoucí družstva: Vlaďka Horáková

Autor: Petr Kaštan – TJ Sokol Velké Meziříčí
Publikoval: Matěj Měrtl