Charitativní koncert Muzikanti dětem bude pomáhat i letos

11.5.2019, 13:57 // Rubrika: Bude se dít, Zpráva dne
Foto: pořadatelé Muzikanti dětem

Velkomeziříčské Náměstí čeká poslední květnovou sobotu hudební maraton. Uskuteční se již třináctý ročník charitativního koncertu Muzikanti dětem, který bude pomáhat dennímu stacionáři Nesa. „Stacionář má kolem své budovy velkou zahradu, kterou již v současné době klienti využívají pro pracovní činnosti a pro odpočinkové aktivity. Chtěli bychom ji však upravit, zakomponovat nové prvky zahradní terapie, která využívá léčivého působení přírody na člověka,“ sdělila koordinátorka dobrovolníků Yvona Pošvicová.

„Vznikly by nové odpočinkové zóny, budou vybudovány vyvýšené záhonky pro uživatele s těžším typem postižení, bude zakoupen speciální mobiliář, relaxační a rehabilitační prvky. Projekt bude připravován v tomto roce, ale jeho realizace proběhne až v roce příštím,“ upřesnila.

Bohatý program

V první části koncertu se posluchačům představí velkomeziříčský orchestr základní umělecké školy, zpěvák Tomáš Štefka, kytarista a zpěvák Jakub Šimon, hudební sdružení Harmonie & Harmonie  Ladies. V podvečerních a večerních hodinách čeká návštěvníky vystoupení bubenické skupiny Jumping Drums, kapely ELÁN Kontra Band a QUEENIE World Queen Tribute Band.

Nejen hudební produkce v sobotu 25. května oživí velkomeziříčské Náměstí. Pro zájemce z řad návštěvníků koncertu bude připravena fotografická výstava zachycující služby oblastní charity Žďár nad Sázavou. Denní stacionář Nesa bude prodávat svoje výrobky, nízkoprahové zařízení Wellmez a centrum pro rodiče s dětmi Kopretina Velké Meziříčí seznámí přítomnou veřejnost se službami, které nabízejí. Pro malé návštěvníky bude připravena trampolína, skákací hrad a horolezecká stěna. Samozřejmě netřeba zmiňovat, že občerstvení je po celou dobu konání akce zajištěno.

Kdy?

Sobota 25. května, začátek ve 14. hodin

Kde?

Náměstí Ve Velkém Meziříčí

ZaostřenoVM.com - mediální partner akce

Autor: pořadatelé Muzikanti dětem


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla