Na velkomeziříčském zimním stadionu proběhla akce „Pojď hrát hokej“

25.9.2018, 21:44 // Rubrika: Sport, Zpráva dne
Foto: Matěj Měrtl

Ve středu 19. 9. 2018 se v klubu Horácký hokejový klub Velké Meziříčí uskutečnila náborová akce „Pojď hrát hokej“

Již před 17 hodinou se začali nesměle trousit první zájemci, kteří se rozhodli vyzkoušet lední hokej na této jedinečné akci pořádané Českým hokejem ve spolupráci s hokejovými kluby. Po úvodní registraci do projektu obdržel každý příchozi reprezentační dres ČR a drobné dárky z projektu Pojď hrát hokej, tentokrát už s novým logem a identitou Českého hokeje. Na naši akci se dostavilo 21 kluků a holek, kteří si za pomocí rodičů vyplnili své jméno na dres, který obdrželi u prezentace.

Během registrace mohli všichni příchozí sledovat trénink mladších žáků, který již každoročně předchází naší akci. Před samotným bruslením na ledě proběhla prezentace pro rodiče a děti, kde byl prezentován lední hokej jako správný sport pro děti, jakožto i ukázka kompletní výstroje hráče i gólmana.

V 18 hodin děti spolu s trenéry a mladšími žáky, kteří jim pomáhali s prvními krůčky na ledě, vyjeli na svůj společný trénink. Na jedné třetině ledové plochy probíhal vzorový trénink 4. třídy včetně ukázky minihokeje. Ve zbylých dvou třetinách se na několika stanovištích věnovali trenéři všem novým zájemcům o bruslení a lední hokej. Všechny děti si vyzkoušely bruslení kolem kuželů, střelbu na bránu, ve které byl gólman přípravky, podjíždění překážek i jejich překračování.

Vyčleněných 45 minut uběhlo jako voda. Všechny děti a trenéři se shromáždili ke společné fotografii a rozloučili jsme se poděkováním všem příchozím. Několik zájemců se zúčastnilo svého prvního opravdového tréninku již následující den.

Autor: Hana Balgová, HHK Velké Meziříčí


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla