Starší žáci házené získali pohár předsedy KSHV

28.5.2018, 20:03 // Rubrika: Sport
Foto: David Stoklasa, TJ Sokol Velké Meziříčí

V sobotu 26. května „B“ družstvo starších žáků startovalo na závěrečném turnaji Ligy Vysočiny ve skupině o 5. až 9. místo. Pořadatelství turnaje se zhostil celek z Chrudimi. Hrací doba byla 2×15 minut. 

Před turnajem jsme byli v čele tabulky před Pardubicemi s náskokem dvou bodů. To však jakoby klukům svazovalo ruce a paradoxně jsme odehráli po herní stránce asi náš nejhorší turnaj v jarní části. Nejvíce se to projevilo při rychlém útoku, který byl tentokrát velmi zbrklý a pramenilo z něj hodně ztrát. Obrana též byla často nachytána v nedbalkách, a tak se stalo že hned první utkání s Ledčí jsme prohráli. Po důrazné domluvě v kabině, jsme vylepšili hlavně důraz při zakončení, a i když herní projev nebyl stále podle našich představ, tým se semkl a opřel se hlavně o bojovnost a nasazení. Za to zaslouží kluci obrovskou pochvalu. Snad si do dalších let vezmou z tohoto turnaje ponaučení, že když se ne vždy všechno daří podle představ, tak bojovností, týmovým pojetím a když do hry vloží srdíčko, dají se i zdánlivě prohrané utkání zremizovat, nebo dokonce i otočit.

Nakonec jsme tak potřebné body pro udržení prvního místa získali a zaslouženě převzali pohár předsedy krajského svazu házené Vysočiny za sezónu 2017/2018.

Celkově hodnotíme jarní část sezóny u tohoto družstva velmi pozitivně. Páteř týmu tvoří hráči hrající v této kategorii prvním rokem, velmi dobře zapadli věkem mladší žáci a většina z nich se stala oporami tohoto týmu. U většiny hráčů bylo i přes výkyvy vidět velké zlepšení, a to je u této věkové kategorie ještě důležitější než samotné výsledky či umístění. Kluci zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení v utkáních a určitě je na čem do budoucna stavět.

Tento tým již sezónu ukončil, někteří hráči ještě nastoupí 10. června k poslednímu turnaji s „A“ družstvem, bojujícím o druhé místo v Lize Vysočiny, ve finálové skupině.

Výsledky – turnaj Chrudim: 

Velmez B – Ledeč nad Sázavou 12:13 (5:6)
Velmez B – Dolní Cerekev 17:8 (7:3)
Velmez B – Pardubice 14:14 (9:8)
Velmez B – Chrudim 13:13 (5:8)

Hráli: Lukáš Deraha, Tomáš Kučera, Jakub Strýček (13), Jaroslav Požár (8), Radim Kocourek (7), Tomáš Rosa (6), Martin Chalupa (6), Filip Čížek (5), Jakub Mach (4), Marek Požár (2), Benjamin Rosa (2), Jakub Russ (2), Martin Konvalinka (1), Matěj Trifanov.

Pořadí tabulky o 5.-9. místo v Lize Vysočiny starších žáků:

1. TJ Sokol Velké Meziříčí B
2. Pardubice
3. Sokol Chrudim
4. TJ Dolní Cerekev
5. Ledeč nad Sázavou

Trenéři: David Stoklasa, Radek Navrátil, Radek Buchta

Autor: David Stoklasa, TJ Sokol Velké Meziříčí
Štítky:


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla