Starší žáci házené v Lize Vysočiny úspěšně

9.5.2018, 22:57 // Rubrika: Sport
Foto: David Stoklasa, TJ Sokol Velké Meziříčí

V sobotu a neděli 5. a 6. května odehrály oba naše týmy starších žáků své skupiny Ligy Vysočiny. V sobotu zavítalo naše B družstvo do Ledče nad Sázavou a v neděli A družstvo do Nového Veselí. Jelikož jsme opět řešili velké množství omluvenek, z nejrůznějších důvodů, dalo se čekat, že nás čekají těžká utkání. To se také potvrdilo. Hrací doba byla 2×15 minut.

Nejprve naše B družstvo, hrající o pohár předsedy KSHV ve skupině o 5.-9. zavítalo na turnaj do Ledče nad Sázavou. Tam si vedlo velmi dobře, a až na utkání s Dolní Cerekví si připsalo bodový zisk v každém utkání. V tomto utkání se bohužel naplno projevila slabá účast na střídačce a díky nešťastnému modelu turnaje kdy každé mužstvo hrálo dvě utkání po sobě, což byl tento případ, jsme díky velké únavě zaslouženě prohráli. Hrát v této kategorii hodinu hry pouze s desetiminutovou přestávkou je nešťastné. Celkově kluci zaslouží pochvalu za týmový a bojovný výkon a po zásluze se posunuli v tabulce na průběžné 1. místo před Pardubice, kam zavítáme hned následující týden na další turnaj.

A družstvo, hrající v téže soutěži skupinu o 1.-4. místo, se v neděli na turnaji v Novém Veselí nejprve utkalo s domácím B výběrem a po zásluze a nejlepším jarním výkonu vysoko zvítězilo. Ihned poté se střetlo s oslabeným A výběrem domácích, kde neubránilo krajní spojky soupeře a podlehlo o tři branky. Jelikož jsme měli pouze dva hráče na prostřídání, opakovala se situace z předchozího dne. V posledním utkání kluci doslova ubojovali v nervózním závěru výhru na Havlíčkovým Brodem.

Díky těmto dvěma výhrám jsme se vrátili do bojů o medaile, a v průběžné tabulce se dělíme o druhé místo.

Další turnaj odehrajeme u nás v hale v neděli 13. května a uděláme vše pro to, aby jsme si upevnili druhé místo v tabulce.

Utkání:

Sobota 5. 5. Ledeč nad Sázavou

Velmez B – Pardubice 16:14 (8:7)
Velmez B – Dolní Cerekev 13:16 (1:3)
Velmez B – Chrudim 15 :8 (8:2)
Velmez B – Ledeč nad Sázavou 12:12 (6:5)

LV 5.-9. místo – pořadí po třech odehraných kolech:

1. Sokol Velké Meziříčí B
2. Pardubice
3. Dolní Cerekev
4. Chrudim
5. Ledeč nad Sázavou

Neděle 6.5. Nové Veselí

Velmez A – Nové Veselí B 22:14 (10:5)
Velmez A – Nové Veselí A 15:18 (8:12)
Velmez A – Havlíčkův Brod 15:14 (6:5)

LV 1.-4. místo – pořadí po dvou odehraných kolech:

1. Sokol Nové Veselí A
2. Sokol Velké Meziříčí A
3. Sokol Nové Veselí B
4. Jiskra Havlíčkův Brod

Hráli:

Sobota: Lukáš Deraha, Tomáš Rosa, Jakub Mach, Benjamin Rosa, Jakub Russ, Martin Konvalinka, Adam Požár, Matěj Trifanov, David Dřímal, Radim Kocourek,

Neděle: Lukáš Deraha, Filip Mička, Radek Navrátil, Radim Kocourek, Martin Chalupa, Štěpán Klapal, Jakub Russ, Jakub Mach, Tomáš Rosa.

Trenéři: David Stoklasa, Radek Navrátil

Autor: David Stoklasa, TJ Sokol Velké Meziříčí
Štítky:


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla