Prosluněné závody v Praze nám přinesly stříbrné medaile

9.5.2018, 22:47 // Rubrika: Sport
Foto: Michaela Bernatová

První květnový víkend se družstvo žen cvičící CTIF vydalo do hlavního města na další pohárovou soutěž zařazenou do Litovel Ligy 2018. Trenér Stanislav Kratochvíl st. jel jako morální podpora celého týmu a také jako přísný rozhodčí odhodlaný neprominout sebemenší chyby. 

Soutěž se konala na krásně upravené ploše SportCentra Radotín na Praze 5 a počasí se hodinu po hodině zlepšovalo. Běhat ve velkém vedru v plné výzbroji a výstroji sice není kdoví jak příjemné, ale snažit se zaběhnout co nejlepší štafetu na mokrém tartanu je snad daleko horší. Po příjezdu všech družstev začaly tréninky, kdy jeden stav pro požární útok byl výhradně vyčleněn družstvu mužů a na druhém soutěžila ta „krásnější a něžnější“ část družstev a to ženy. Po slavnostním nástupu byla soutěž oficiálně zahájena. Rozhodčích bylo dost a tak mohla družstva běhat zároveň na obou stavech.

V prvním pokusu ženy z Velkého Meziříčí zaváhaly na sacím vedení a po připsání trestných vteřin byly ve své kategorii na posledním místě. „Nevíme, zda zapracovaly nervy, ale první pokus opravdu nevyšel. Tolik trestných jsme snad ještě nikdy nedostaly“. V druhém pokusu se holky naštěstí trestných vteřin vyvarovaly a předvedly svůj standartní čas 44:68. Ten spolu se štafetou ale bohužel nestačil na zlatou příčku. Z Pražského poháru si tak odvážely stříbrné medaile. U mužů se nejlépe vedlo tradičně družstvu HZS Královehradeckého kraje.

Třešničkou na dortu bylo rozstřelové kolo na závěr. Vždy jeden tým žen a jeden mužů spolu bojovali o rychlejší čas a správnější provedení útoku. „Měly jsme tak obrovskou motivaci, že jsme byly nakonec rychlejší než kluci z Michálkovic“. V závěrečném kole holky předvedly krásný čas 40:36 a dokázaly trenérovi, rozhodčím, družstvům, ale hlavně samy sobě, že na to mají! Třeba se to ukáže na domácích závodech v září. O Pohár starosty města Velké Meziříčí bude v letošním roce slavit 9. ročník.

Autor: Michaela Bernatová


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla