Na Fajtově kopci se konalo tradiční pálení čarodějnic

1.5.2018, 20:52 // Rubrika: Zprávy
Velkomeziříčská vatra na Fajtově kopci | Foto: Matěj Měrtl
Velkomeziříčská vatra na Fajtově kopci | Foto: Matěj Měrtl

V pondělí, 30. dubna proběhlo na Fajtově kopci již tradiční pálení čarodějnic. Zapálení vatry si nenechalo ujít několik desítek lidí.

Vše ale začalo již u velkomeziříčské katovny, od které vyšel průvod všech čarodějnic a čarodějů vedený koňským spřežením. Na Fajťáku pak již byli pro děti připravené soutěže, které připravila Dóza – středisko volného času a Městská knihovna. Kdo chtěl, mohl si opéct na připraveném ohništi buřta a přitom se zaposlouchat do písniček od skupinu Stetson.

I letos nechybělo divadlo s vtipnými scénkami s odsouzenými. O to se postarali členové společnosti historického šermu TAS z Velkého Meziříčí. Po setmění pak mohli všichni přítomní vidět úchvatnout ohňovou show v podání skupiny akrobatického umění Sarcina.

To hlavní, na co všichni ale čekali – zapálení vatry proběhlo chvilku po 21 hodině. Zapálení letos provedl šaman, který postupně zapálil barevné ohně v magickém a ochranném symbolu Pentagram.

Nezávislý zpravodajský portál Zaostřeno VM jako jediný přenášel část průvodu a celé zapálení vatry živě! Záznam si můžete pustit níže.

Autor: Matěj MěrtlSoučást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla