Autocolor Boulder Games Liga vol.4 byla jen pro děti

29.4.2018, 21:55 // Rubrika: Sport
Foto: Lezu v Mezu

Při boulderingu se na lezecké stěně označí několik chytů a jsou namontovány tak, aby po nich nešlo vylézt pokud lezec nepřijde na tu správnou sekvenci kroků, kterou stavěč cesty zamýšlel.

Příprava lezeckých cest je umění, které v praxi zoceluje mysl i svaly. Při lezení hraje velkou roli přesnost, síla a fyzická i duševní vytrvalost. Závodů v lezení, které se pro děti konají každý měsíc na lezecké stěně Lezu v Mezu, se 20. dubna zúčastnilo 20 dětí a během hodiny a půl se pokoušely vylézt 16 připravených cest. Soutěž se hodnotí podle počtu pokusů. V nejmladší kategorii zvítězil Jan Sedlák, který vylezl 9 cest na 9 pokusů, tzn. že ani jednou při lezení těchto cest nespadl. Desátá cesta však již byla nad jeho síly, ale dosáhl alespoň tzv. ZÓNY, což je místo v cestě, za které lezec získá „půlbod“, který je rozhodující v případě shodného počtu vylezených cest a pokusů s jiným lezcem. V kategorii dětí narozených v letech 2007 – 2008 zvítězil Marek Šoukal, který vylezl 12 cest na 14 pokusů, tzn. že dvakrát během lezení spadl. Vítězem ročníků 2005 – 2006 se stal Jan Michal se skóre 13/15. V nejstarší kategorii zvítězila Ema Valová, která také vylezla 13 cest na 15 pokusů. Celkové výsledky závodu jsou na webové stránce www.lezuvmezu.cz pod odkazem RANKING 2018.

Před hlavním závodem se konala akce s názvem Lezecká přípravka, ve které si děti mohly vyzkoušet na deseti stanovištích různé lezecké dovednosti jako vázání uzlů, lezení na věž, přechod kladiny ve výšce nebo kontrolovaný pád z výšky. Akce se zúčastnilo 18 dětí a všechny se staly vítězi.

Další závod se koná 25. května v 16:00 pro děti a od 18:00 budou závodit i dospělí. Na žádost rodičů přidáváme nejmladší kategorii dětí pro ročník narození 2011 a mladší.

Děkujeme všem lezcům za účast, dobrovolníkům z Lezu v Mezu za pomoc a rodičům za podporu a báječnou atmosféru!

Všechny fotky ze závodu a z přípravky jsou na našich facebookových stránkách.

Autor: Lezu v Mezu


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla