Cyklozávod MTB Race připravil napínavou trasu přes řeku

1.5.2018, 21:20 // Rubrika: Sport

Čtvrtý ročník tradičního jarního cyklistického závodu NKT MTB Race proběhl v sobotu 21. dubna 2018. Celkem 80 cyklistů v různých věkových kategoriích se sešlo na startu závodu u Areálu zdraví.

Na rozdíl od loňského roku nebojovali letos závodníci s deštěm a blátem, ale s teplem a hlubokým brodem přes řeku Oslavu. První místo v nejsilnější kategorii obhájil vítěz z loňska, jednadvacetiletý Daniel Mayer, reprezentant v cyklocrossu z KC Hlinsko. Dojel za 1 hod 38 min., další dojezdy za ním byly velmi těsné. Nejrychlejší ženou v cíli byla Šárka Čejková s teamu Eurofoam s časem 2 hod 5 min.

Trasa měla 45 km a od Areálu zdraví vedla přes Mostiště do Závisti, dále do Kochánova a Netína, přes Bory, Cyrilov a Vídeň zpět do cíle. Díky krásnému počasí se organizátoři rozhodli zařadit na trasu i brod, což bylo velkým zpestřením pro závodníky. Vedoucí skupinka těch nejrychlejších po pár kilometrech od startu kvůli velké rychlosti přehlédla šipku a najela tak o několik kilometrů více, ale i tak dojela s velkým předstihem. U cíle se pak odehrál boj o minuty.

Hlavní sponzor závodu, místní firma NKT, reprezentovala opět svým energickým a dobře naladěným nkt cyklo týmem. Dalším sportovním teamem, kterému chceme poděkovat za účast je ENDEKA BASSTA team z Brna.

Vítězové a vítězky ve všech sedmi kategoriích byli odměněni diplomy a věcnými cenami od SCVM a sponzorů závodu.

Všem zúčastněným děkujeme a vítězům gratulujeme!