Pachatel odcizil peněženku na ulici U Tržiště

29.4.2018, 21:34 // Rubrika: Krimi
Ilustrační foto: Pixabay

Velkomeziříčtí policisté pátrají po dosud neznámém pachateli, který ve středu 25. dubna mezi půl druhou a druhou hodinou odpoledne v prodejně jednoho obchodního řetězce na ulici U Tržiště ve Velkém Meziříčí odcizil peněženku s finanční hotovostí a platební kartou.

Majitelka měla peněženku v tašce, kterou si ponechala v nákupním košíku. Toho využil pachatel, který ji peněženku v nestřeženém okamžiku odcizil. Majitelce tak vznikla škoda kolem čtyř tisíc korun. Policisté vše zadokumentovali, provedli šetření a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Případ nadále prověřují a po pachateli pátrají. Pachateli za takový trestný čin hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina apelují na zákazníky prodejen, aby měli své věci neustále pod kontrolou. Kabelky, tašky a batohy by si nakupující neměli nechávat na nákupních vozících, protože pachatelům krádeží stačí i krátká chvilka nepozornosti a mohou odcizit celé zavazadlo nebo věci v něm uložené. Zákazník tak mnohdy až u pokladny zjistí, že nemá čím nákup zaplatit. Tím, že mají věci ve svém dosahu a pod kontrolou se lidé vyhnou nepříjemnostem spojeným s krádeží.

Autor: por. Mgr. Stanislava Miláčková, PČR


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla