Starším žákům „A“ se vstup do jarní části nepovedl

26.4.2018, 23:34 // Rubrika: Sport
Foto: TJ Sokol Velké Meziříčí

V sobotu 14. dubna jsme odcestovali s A družstvem starších žáků na první kolo Ligy Vysočiny. A družstvo postoupilo po podzimu do skupiny o 1. – 4. místo. První turnaj pořádal oddíl Havlíčkova Brodu. Hrací doba byla 2×15 minut. Za soupeře jsme kromě domácích měli ještě oba celky Nového Veselí.

Turnaj se nám bohužel vůbec nepovedl a že všech zápasů jsme po zásluze odešli poraženi. Pochvalu tentokrát zaslouží snad  jen Radek Navrátil, Radim Kocourek a Tom Rosa na křídlech. Od ostatních chyběla větší bojovnost, tah na bránu, větší souhra dvojic. U některých byla bohužel vidět i nechuť do hry samotné. Takhle se o medaile nehraje. No již se stalo, je potřeba otočit list, a do dalšího turnaje nastoupit s daleko větším odhodláním. Natrénováno máme, jen je potřeba přenést naučené věci z tréninku do hry samotné.

Utkání:

Velmez A – Nové Veselí A 17:25
Velmez A – Havlíčkův Brod 17:19
Velmez A – Nové Veselí B 13:17

Hráli:

Lukáš Deraha, Radek Navrátil, Radim Kocourek, Tomáš Rosa, Jakub Strýček, Štěpán Klapal, Filip Mička, Martin Chalupa, Tomáš Kučera, Jakub Russ, Lukáš Dobejval, Jakub Mach.

Trenéři: David Stoklasa, Radek Navrátil, Radek Buchta.

Záloze starších žáků se na domácím turnaji dařilo

V neděli 22. dubna odehrál B tým starších žáků druhé kolo jarní části Ligy Vysočiny. B družstvo hraje skupinu o 5. – 9. místo a soupeří o tzv. Prezidentský pohár. Turnaj pořádal náš oddíl a horkém nedělním odpoledni jsme přivítali týmy z Dolní Cerekve, Chrudimi, Ledče nad Sázavou a Pardubic. Hrací doba byla 2×15 minut.

Na turnaji se nám dařilo a kromě výpadku ve druhém poločase proti Ledči jsme předváděli kolektivní a bojovný výkon založený na dobré obraně a pokud ještě byly síly tak i rychlém útoku. Kvalitní výkon předvedl Jakub Strýček a byl tahounem týmu. Velmi dobře se uvedli věkem ještě mladší žáci. Jen tak dál.

Díky tomuto turnaji tak zůstáváme ve hře o vítězství v této skupině.

Utkání:

Velmez B – Dolní Cerekev 22:9 (9:4)
Velmez B – Chrudim 15:9 (8:3)
Velmez B – Ledeč nad Sázavou 12:12 (9:5)
Velmez B – Pardubice 11:10 (5:6)

Hráli:

Tomáš Kučera, Jakub Strýček (18),Radim Kocourek (9),Tomáš Rosa (5), Pavel Kotouček (5), Jakub Russ (4), Jakub Mach (4), Radovan Škoda (4), Marek Požár (3), Jaroslav Požár (3), Filip Čížek (3), Martin Chalupa (2), Matěj Trifanov, Vojtěch Bradáč.

Trenér: David Stoklasa

Autor: David Stoklasa, TJ Sokol Velké Meziříčí
Štítky:


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla