FC Velké Meziříčí zvítězilo nad Mohelnicí

9.4.2018, 21:59 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: Libor Smejkal

V prvním jarním utkání jsme na domácím hřišti přivítali tým Mohelnic. Domácí hráči se snažili odčinit jednak první jarní zápas z minulého týdne, i dvě domácí prohry v závěru podzimní části MSFL. Od úvodu viděli diváci utkání plné pohybu, ale také plné nepřesností na obou stranách. Ve 2. min se centr Robina Demetera odrazil k Radimovi Šutovi, ten bránu vysoce přestřelil. V 5. min unikl po křídle Robin Demeter, jeho přihrávka od brankové lajny však nikoho ze spoluhráčů nenašla. V 6. min nebezpečný průnik Kutala zastavil včasným vyběhnutím Rosťa Kruba. Ve 12. min průnik Navrátila narazil na pohotového Davida Komínka. Ve 13. min se k odraženému míči dostal Petr Dolejš, jeho střelu však Vavruša vyrazil. V 15. min to byl opět Petr Dolejš, který vystřelil zpoza vápna, bránu však minul. Ve 23. min se po rohovém kopu hostů dostal k zakončení za hranicí vápna Svoboda, bránu domácích přestřelil. Ve 25. min našel Eda Smejkal na malém vápně Pavla Simra, který hlavou otevřel skore 1:0. Ve 27. min našel z rohového kopu Robin Demeter ve vápně Edu Smejkala, který hlavou mířil vedle hostující brány. Ve 30. min se po rohovém kopu Robina Demetera prosadil hlavou Pavel Simr, trefil jen břevno. Ve 32. min se na křídle uvolnil Eda Smejkal, jeho centr našel před bránou Petra Dolejše, jeho hlavičku Vavruša vyrazil, ale na dorážku Tomáše Duby již nedosáhl 2:0. Ve 33. min zastavil průnik Robina Demetera za cenu rohového kopu Vokoun. Robin Demeter rozehrál míč na velké vápno na Petra Dolejše, ten míč posunul na Tomáše Dubu, který na zadní tyči našel volného Pavla Simra, který trefil prázdnou bránu hostů 3:0. Ve 36. min zahrozil hlavičkující Navrátil, domácí bránu těsně minul. Ve 41. min se na hranici vápna uvolnil Kutal, jeho zakončení však postrádalo přesnost. Ve 43. min vystřelil Malý, jeho střeli Rosťa Kruba zachytil. A tak do kabin odcházeli spokojenější domácí.

Nástup do druhého poločasu vyšel lépe hostům. Ve 47. min roh Svobody odhlavičkoval Honza Šimáček. Ve 48. min zahrávali hosté Svobodou další rohový kop, domácí obrana míč odvrátila ke Kutalovi, který poslal oblouček na zadní tyč, ten zapadl do domácí brány 3:1. V 55. min odvrátil nebezpečný centr před domácí bránu Lukáš Berka na rohový kop, přetažený centr Svobody nikoho ze spoluhráčů nenašel. V 56. min vystřelil zpoza vápna Kutal, domácí bránu přestřelil. V 68. min hledal Robin Demeter před bránou Pavla Simra, míč před ním odhlavičkoval na roh Sedlo. Roh Petra Dolejše našel ve vápně Robina Demetera, jeho střelu obrana hostů zblokovala, následná střela na zadní tyč bránu minula. V 76. min se k zakončení dostal Pavel Mezlík, s jeho střelou si Vavruša poradil. V 80. min vystřelil z hranice vápna Kutal, Rosťa Kruba jeho střelu zachytil. Závěr utkání si už domácí hráči pohlídali a tak si zaslouženě připsali tři první jarní body.

Vyjádření trenéra Smejkala: Jsem moc rád, že jsme po dlouhém čtyř zápasovém půstu opět okusili jak chutná vítězství. Bohužel jsme nedokázali ve druhém poločase navázat na náš výkon z první půle. Zbytečné ztráty míče, nepřesnost v přihrávkách umožnili hostům dostat se zpět do zápasu. Doufám že dnešní vítězství, před domácím publikem, namotivuje naše hráče k lepším  výkonům v dalších utkáních.

FC Velké Meziříčí – FK Mohelnice 3:1 (3:0)

Střelci: 25. a 34. Simr, 32. Duba – 49. Kutal

Rozhodčí: Gasnárek, Martinec, Sedláček

FC VM – Kruba – Puža, Komínek, Šimáček, Berka (66. Krejčí) – Dolejš, Smejkal, Šuta (86. Vlk), Demeter –  Duba (53. Mezlík), Simr, na lavičce Pokorný T., trenér Smejkal

FK Mohelnice – Vavruša – Hlavsa, Čank (64. Smrček), Sedlo, Navrátil (87. Zhang), Fišara, Malý, Svoboda, Vokoun, Knýř (79. Yimuran), Kutal, na lavičce Doležal, Chen, trenér Rolínek

Diváci: 400

ŽK: 53. Svoboda, 62. Knýř

Nejlepší hráči – Smejkal, Puža, Navrátil

Autor: Jaroslav Mynář, FC Velké Meziříčí
Štítky:


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla