„A“ mužstvu FC Velké Meziříčí se nepovedlo vyhrát nad ČSK Uherský Brod

3.4.2018, 22:09 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: Libor Smejkal

První jarní mistrovské utkání se hostujícímu Velkému Meziříčí vůbec nepovedlo. V úvodu utkání je domácí přitlačili na vlastní polovinu, z čehož vytěžili v úvodních 8-mi minutách 5 rohových kopů, s kterými si Rosťa Kruba poradil. V 10. min se hostům podařil hostům rychlý protiútok, na jehož konci našel Eda Smejkal před bránou volného Pavla Simra který otevřel skóre utkání 1:0. Ve 14. min našel Patrik Mucha nabíhajícího Petra Dolejše, jeho střelu po zemi Nemrava chytil. V 18. min našel Robin Demeter z rohového kopu hlavičku Lukáše Berky, míč však šel mimo domácí bránu. Ve 21. min našel Robin Demeter volného Petra Dolejše, jeho křižná střela jen těsně minula bránu. Ve 24. min se ve vápně uvolnil Robin Demeter, jeho technickou střelu vyrazil domácí obránce, k dorážce se nikdo z hostů nedostal. Ve 25. min zahrávali domácí další rohový kop, centr Doliny Rosťa Kruba vyrazil. Ve 26. min našel Eda Smejkal za hranicí vápna Michala Boučka, jeho střela šla nad domácí bránu. Ve 27. min zahrávali domácí přímý kop z půlky hřiště, Rosťa Kruba centr vyrazil do bezpečí. Ve 28. min přetažený centr Mančíka z rohu našel Žůrka, který trefil hlavou břevno, míč se dostal k volnému Vrágovi, který ho dorazil do hostující brány 1:1. Ve 32. min rozehrál přímý kop Petr Dolejš, při centru do vápna se srazil domácí golman s obráncem, rozhodčí to posoudili jako faul na domácího hráče. Ve 33. min rozehráli domácí přímý kop z půlky hřiště, centr Mančíka našel u tyče Davida, který ho poslal na druhou tyč, kde míč dorazil do brány nekrytý Vrága 2:1. Ve 36. min unikal po křídle Dolina, s pomocí faulu se uvolnil přes Michala Boučka, před bránou našel volného Mančíka, který prostřelil Rosťu Krubu. Ve 41. min vystřelil z přímého kopu z úhlu na bránu Mančík, Rosťa Kruba jeho tvrdou střelu vyrazil na roh, ten rozehrál Dolina, centr odhlavičkoval Honza Šimáček. Ve 42. min našel Martin Puža na hranici vápna Edu Smejkala, jeho střelu k tyči vyrazil Nemrava na rohový kop. Ten rozehrál Petr Dolejš, domácí obrana však odvrátila míč do bezpečí. A tak odcházeli spokojenější do šaten domácí, když hosté po úvodní půlhodině nedokázali ubránit standartní situace domácích.

V nástupu do druhého poločasu se hosté snažili utkání zdramatizovat. Byli to však domácí, kteří ve 48. min zahrozili Dolinou, který se uvolnil přes Rosťu Krubu, jeho přihrávku však Žůrek nedokázal zužitkovat. Ve 49. min našel Pavel Simr ve vápně Petra Dolejše, jeho střela postrádala přesnost. V 56. min našel Martin Puža na hranici vápna Pavla Mezlíka, jeho tvrdou střelu zblokovala domácí obrana. V 65. min unikl po křídle Mančík, před bránou našel volného Dolinu a výsledku utkání bylo rozhodnuto 4:1. Hosté se sice snažili o změnu skore, ale pozorná domácí defenziva je do zakončení nepouštěla. V 83. min využili domácí zaváhání hostů a Michalec upravil na konečných 5:1.

Vyjádření trenéra Smejkala: Dnešní utkání se mi velice těžko komentuje, dá se to však vyjádřit slovy JEDNA VELKÁ OSTUDA. Naše hráče jsme upozorňovali, že domácí spoléhají hlavně na standartní situace a to se také ukázalo. Dovolili jsme domácím v prvním poločasu tolik standartních situací, že bylo jen otázkou času, kdy některou využijí. Vlastními chybami jsme domácí posadili na koně a bohužel si náš zkušený tým již nedokázal s nepříznivým výsledkem poradit. Bez vůle po vítězství se nedá hrát.

ČSK Uherský Brod – FC Velké Meziříčí 5:1 (3:1)

Střelci: 28. a 33. Vrága, 36. Mančík, 65. Dolina, 83. Michalec

Rozhodčí: Páral, Kulička, Silný

ČSK UB – Nemrava – Źůrek (77. Michalec), David M, David R., Šálek, Mančík (70. Jaroněk), Dolina, Pochylý, Sklenář (84. Josefík), Vrága, Nevařil, na lavičce Kovář a Červík, trenér Onda

FC Velké Meziříčí – Kruba – Puža (75. Vlk), Mucha (46. Mezlík), Šimáček, Bouček (82. Krejčí) – Dolejš, Smejkal, Berka, Šuta, Demeter –  Simr, na lavičce Pokorný T., trenér Smejkal.

ŽK: 50. Šuta, 56. Smejkal, 83. Krejčí

Nejlepší hráči: Mančík, Dolina, Vrága

Autor: Jaroslav Mynář, FC Velké Meziříčí
Štítky:


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla