Ve Velkém Meziříčí proběhne tradiční košt pálenek

8.3.2018, 20:46 // Rubrika: Bude se dít
Foto: archiv Tradiční košt pálenek

Další ročník tradičního koštu pálenek proběhne již 7. dubna v sále „hasičky“ ve Velkém Meziříčí.

I letos se bude konat výstava či snad soutěž o nejlepší pálenku pocházející z pěstitelských pálenic nejen z Vysočiny, ale z celé republiky. Loňská úroda ovoce byla velmi špatná, což se samozřejmě projevilo i v množství vypáleného kvasu.

„Nechtěli jsme tradici koštu pálenek přerušit, a i za cenu očekávaného menšího počtu vystavovaných vzorků jsme vyhlásili další, již 14. ročník Tradičního koštu pálenek,“ říká Jaromír Plodek, pořadatel tradičního koštu pálenek.

Zúčastnit soutěže se může každý občan, který do termínu 23. března odevzdá na určeným sběrném místě alespoň jednu láhev o obsahu 0,5 litru svého destilátu. Pálenky se rozdělí do jednotlivých kategorií (slivovice, jablkovice, hruškovice apod.) a již třetím rokem zařazujeme do soutěže rovněž likéry.

Předložené vzorky vyhodnotí odborné komise sestavené především z provozovatelů pěstitelských pálenic a z dalších zkušených členů, kteří s námi již dlouhodobě spolupracují. Každý majitel destilátu jehož vzorek obdrží 16 a více bodů (pozn. max. je 20 bodů) obdrží diplom. První tři místa v každé kategorii dostanou navíc i vítězný pohár. A nejlepší pálenka ze všech kategorií je potom vyhlášena jako šampión výstavy.

Výstava pro veřejnost bude uskutečněna 7. dubna v sále „hasičky“ ve Velkém Meziříčí od 15 hodin. V ceně vstupného obdrží každý návštěvník degustační skleničku, tiskoviny a samozřejmě ochutnávku libovolného počtu vzorků. Bývá zde vždy krásná zábava, vždyť celá akce je spojena i s kulturním vystoupením (letos opět vystoupí taneční skupina Kosatky a členové karatistického oddílu) a hlavně s hudební skupinou Akordeon Band Vysočina.

O všech ročnících se můžou čtenáři více dovědět na webových stránkách www.kostpalenek.wbs.cz.

ZaostřenoVM.com - mediální partner akce

Autor: Matěj Měrtl a Jaromír Plodek


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla