HHK Velké Meziříčí neporazil tým z Boskovic. Do play-off postupuje z 2. příčky

24.2.2018, 21:55 // Rubrika: Sport

V posledním kole základní části Krajské ligy se na našem zimním stadionu střetly první dva celky.

V první třetině se hrál opatrný hokej. Do prvních několika šancí se dostali hráči soupeře, ty ale zneškodnil Zdeněk Slavíček. V 5. minutě měli naši hráči první početní výhodu. V 6. minutě nastřelil Filip Střecha z ostrého úhlu brankovou konstrukci. První zákrok gólmana hostí přišel až v 10. minutě, když zneškodnil střelu Michala Vlašína. První třetina skončila bez branek.

Druhá třetina patřila jednoznačně hráčům boskovické Minervy. Ve 24. minutě se po vhazování v našem obraném pásmu prosadil Špok – 0:1. K další změně stavu došlo na konci 28. minuty, kdy se prosadil Karný – 0:2. Tento gól padl při přesilové hře soupeře. V 35. minutě se v útočném pásmu zmocnil kotouče Filip Střecha, vybruslil si do středu útočného pásma. Následný blafák a pokus o zakončení zlikvidoval betonem Chvátal. V 36. minutě střílí boskovický Bednář třetí gól. Následně mají hosté výhodu přesilové hry, kterou po necelé minutě dokázali potrestat. Autorem gólu byl Bednář.

Na začátku třetí třetiny hosté vstřelili pátý gól. Ve 47. minutě využili domácí hráči přesilovou hru. Střelu z hole Kamila Šerého tečoval před brankou Vašek Vondráček – 1:5. Konečnou podobu výsledky dal v 54. minutě boskovický útočník Hnilička – 1:6.

Boskovické Minervě patří první příčka po základní části. Našemu týmu po prohře patří celkově druhá příčka a v play-off se střetně s Uherským Hradištěm, které obsadilo celkovou sedmou příčku.

Ostatní výsledky 22 kola: HC Lvi Břeclav – HC Štika Rosice 5:4, HC Uherské Hradiště – HC Spartak Velká Bíteš 6:3, Dynamiters Blansko HK – Hokej Uherský Ostroh 1:5, HC Spartak Uherský Brod – HC Uničov 5:1.

Čtvrtfinálový soupeři:

SKMB Boskovice – HC Spartak Uherský Brod
HHK Velké Meziříčí – HC Uherské Hradiště
Hokej Uherský Ostroh – HK Kroměříž
HC Spartak Velká Bíteš – HC Uničov

HHK Velké Meziříčí – SKMB Boskovice 1:6 (0:0, 0:4, 1:2)

Góly a asistence: 46:39 Vondráček (Šerý) – 23:26 Špok (Bednář), 28:44 Karný (Bednář, Špok), 35:17 Klaus (Cívka), 37:41 Bednář (Karný), 44:18 Bednář, 53:07 Hnilička (Benýšek).