Vítězná série mladých hráčů pokračuje

20.2.2018, 19:54 // Rubrika: Sport

První  sobotní zápas  začal pro obě družstva mnoha ztrátami. První body zápasu si připsalo družstvo z Brna po třech minutách hry. Filip Sýkora a Daniel Grodl otočili skóre zápasu za 2 minuty 7:2. Po první čtvrtině se zastavilo skóre na 12:5, což byl důsledkem mnoha chyb na obou stranách. Ve druhém období se k „životnímu“ výkonu rozehrál Sýkora, který vstřelil 10 bodů za čtvrtinu. Po půlce utkání jsme  vedli 35:2. Všech 8 hráčů, které byli k dispozici díky velké marodce (chřipková epidemie),  si zahrálo delší časové úseky, což je důležité pro jejich herní růst. Skóre na světelné tabuli ukazovalo 59:19 v náš prospěch po třetí čtvrtině. Vítězství 75:25 bylo zcela přesvědčivé. Všechny hráče je nutno pochválit za předvedený výkon, nicméně dále musíme pracovat  na zlepšení  svých individuálních dovedností  a obranných návyků.

Sestava a body: Sýkora 25, D.Grodl 12, F. Grodl 11, Novák 10, Kališ 10,
Trávníček 5, Trojan 2, Bratránek.

BK Velké Meziříčí – SAM BŠM Brno „B“
75:25 (12:5, 35:12, 59:19)

Druhý sobotní zápas začal z naší strany díky střelecké chuti Fr.Grodla vcelku dobře a po šesti minutách jsme vedli 13:2. Ve druhé čtvrtině se přidali Trávníček, Sýkora, D. Grodl. Po polovině zápasu se rozdíl v náš prospěch zvýšil o dalších šest bodů. Třetí čtvrtina byla vcelku „chudá“ na body z obou stran, hráči často chybovali, ztráceli míče. V závěru druhého zápasu už hráči byli unaveni, ale přesto bojovali do konce.
Naši hráči prodloužili vítěznou sérii na 14 zápasů a přestože výsledky nejsou na prvním místě, tak směle uhánějí k celkovému prvnímu místu v nadregionálním přeboru.

Sestava a body: Grodl Fr.17, Trávníček 13, Sýkora 9, Trojan 9, Grodl D.5, Novák 2, Kališ 2, Bratránek.

57:34 (15:9, 32:20, 39:24)

Touto cestou vyzývám všechny rodiče, kterým není lhostejné, co jejich ratolesti dělají ve volném čase, aby poslali své děti do přípravky basketbalu v tělocvičně ZŠ Školní, kde trénujeme v dnech úterý 17:00 – 18:00, ve středu a v pátek 16:00 – 17:00.

Držíme se sloganu“ kdopak by se sportu bál, pojď s námi hrát basketbal“.

Přivítáme kluky i holky ročník 2003 a mladší ročníky 2005 až 2010.

Pozvánka na další basketbalové zápasy:

muži: BK Velké Meziříčí – Sokol Černá Pole, pátek 23.2.v 19:00
U15: BK Velké Meziříčí – Maják Vyškov, sobota 3.3. v 9:30 a 11:30
Vše se bude hrát v tělocvičně ZŠ ŠKOLNÍ Velké Meziříčí.
V sobotu 24.2. v 17:00 hrají muži BK VM proti Spartak Uherský Brod na náhradním hřišti v Třebíči.

Autor: Tomáš Rapušák, BK Velké Meziříčí