Simulovaná dopravní nehoda na železnici

31.3.2015, 19:34 // Rubrika: Zprávy

Již minulý pátek 27. 3. 2015 dopoledne proběhla v areálu firmy ADW u letecké základny Náměšť nad Oslavou simulovaná dopravní nehoda na železnici.

Tuto simulovanou nehodu pořádal BESIP a Ministerstvo dopravy ve spolupráci s 22. základnou vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou a městem Náměšť nad Oslavou.

Hned ze začátku byla k vidění ukázka srážky drážního vozidla s chodcem (figurína jménem Albert) při rychlosti 5 km/h. I když se zdá, že to je pomalá rychlost, Albert zůstal částečně zaklíněný pod drážním vozidlem. Jako druhá ukázka byla srážka s Albertem při rychlosti 10 km/h. Tam už byl Albert zcela zaklíněný pod drážním vozidlem. U každé s těchto ukázek přijeli hasiči Alberta vyprostit. Vždy ale uznali, že je po smrti.

No a ta „největší“ očekávaná srážka byla simulovaná dopravní nehoda na železnici, kde postavili starou Škodovku na koleje a lokomotiva se na ni řítila zleva rychlostí 10 km/h. Možná se zdá, že tato rychlost skoro nic nezpůsobí, ale je to jinak.

Tentokrát již živí figuranti nasedli do auta, hned potom co do něj nabourala lokomotiva. Při celé události byl cyklista, který zavolal záchranářům. Po chvíli již přijíždí hasiči, sanitka a vojenská policie a začínají vyprošťovat zraněné z auta. No a celá nehoda se neobešla taky bez černé rakve, která byla na místě.

PS: Na této akci se nikomu nic nestalo 🙂

Zaostřeno VM Vám exklusivně přináší velkou fotogalerii a video-reportáž.

FOTO ARCHIV

Autor: Matěj Měrtl
Foto: Matěj Měrtl


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla