Velkomeziříčští lyžaři vyrazili na lyžařské závody

6.2.2018, 20:54 // Rubrika: Sport
Foto: Ski VM

Přebor Plzeňského kraje

Po skončení ZODM se hned o víkendu 3. 2. – 4. 2. 2018 vydaly Natálie Malcová a Dana Harvey na závody na šumavský Špičák.

Tyto UKZ byly zároveň vyhlášeny jako Přebory Plzeňského kraje. Sobotní slalom i nedělní obří slalom dopadl pro obě holky výborně a úplně stejně. Natka skončila vždy na 2. místě a Dana na 3. místě.

POH – Dolní Morava

Další zastávkou Poháru Orlických hor byla v neděli 4. 2. 2018 Dolní Morava. Středisko, kde byli v rámci nedávno skončené ZODM tolik úspěšní naši snowboarďáci a skicrossaři, nám přineslo tentokráte smůlu. Šest závodníků = tři pády. V předžactvu nejprve padá Tomíno Malec, naštěstí pouze vyražený dech a několik kosmetických odřenin. Pár minut nato ve stejné bráně lehá i Šimon Večeřa a Vojta Večeřa, který byl po prvním kole na nadějném 7. místě, nedokončil pro změnu kolo druhé. Ze zbylých tří závodníků SKIVM si tak nejlépe vedla Veronika Švandová, která obsadila velmi pěkné 10.místo. Nelinka Wasserbauerová byla 17. a Jirka Vaverka 28. Pro Jirku to byl nejen první závod mimo kopce na Vysočině, ale i vůbec první výjezd na hory, za což jemu i rodičům patří velká pochvala.

Autor: Ivo Doležal, Ski VM


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla