Svět se zbláznil! Děti poráží dospělé!

30.1.2018, 20:27 // Rubrika: Sport
Foto: Lezu v Mezu

V pátek 26. 1. 2018 proběhly na lezecké stěně Falco letošní první boulderové závody Autocolor Boulder Games Liga 01.

Pro lezce bylo nachystáno celkem 32 problémů, 16 pro děti a 16 pro dospělé. Dětiček se na začátku hodinového časového limitu sešlo 30 a s dravostí rozzuřené velryby se vrhly na lezecké cesty, k jejichž zdolání není třeba jen síly ale také zkušenosti a nápaditosti, protože některé cesty lze vylézt jen při správném rukosledu a přesné koordinaci všech končetin, na kterou musí děti sami přijít.

Děti byly rozděleny do čtyř kategorií podle věku bez genderového rozdílu. Malým capartům občas ukápla slzička, ale maminky to napravily pusinkou. Starším dětem netekly slzy ale pot, některé cesty už byly totiž solidní pekla. Závodů se účastnila i výprava z Jihlavy, která nás občas poctí návštěvou a ukážou nám, že Bára Bernardová má fakt našlápnuto stát se špičkovou lezkyní. Ale bacha! Naše děti z Medříče taky nejsou žádný ořezávátka. Například čtrnáctiletá Áďa Bajerová se rozhodla, že už nechce závodit v dětské kategorii a rozdala si to se ženami a úplně je vymazala ze sázkových tipů finalistů, nekompromisně vyhrála. Stejně mladá kamarádka Lucka Burešová pro jistotu závodila za děti i dospělé. Ve své kategorii vyhrála a mezi dospělými ženami si udělala pohodlí na třetím stupni vítězů.

Dospělých přijelo na závod o něco méně než třicet, vlastně celkem, když jsme všechny spočítali a ještě jednou přepočítali, jich bylo sedm. Ááále pokecali jsme, potrénovali a natrénovali ceremonii předávání cen před menším publikem, abychom příště mohli bez stresu pohostit alespoň dvakrát tolik lezců, ok?

Celkové výsledky najdete zde.

Děkujeme účastníkům za účast, závodníkům za závodění, divákům za dívání, fanouškům za fandění, sponzorům za sponzorování a příště se uvidíme v pátek 23. února na Autocolor Boulder Games Lize vol. 02 jen pro děti. Dospělí opět nastoupí na značky 23. března.

ZaostřenoVM.com - mediální partner akce

Autor: Milan Salaš, Lezu v Mezu


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla