Atletická sezóna odstartovala krajským přeborem v Praze

23.1.2018, 22:53 // Rubrika: Sport
Foto: Velme

Atletickou sezonu jsme jako každoročně zahájili v atletické hale v Praze na Strahově halovým přebore kraje Vysočina.

Medaile se rozdělovaly žákovských a dorosteneckých kategoriích a v tzv. kategoriích „open“ (ve vybraných disciplínách junioři a dospělí společně).

V celkové součtu jsme získali 16 umístění na medailových pozicích (5 x 1. místo, 6 x 2. místo a 5 x 3. místo) a 11 finálových umístění do 6. místa. Svá výkonnostní maxima předvedla většina našich atletů.

Výrazně nám chyběli závodníci a zároveň trenéři vrhači – Jakub Havlíček, Martin Bouček a opět ve velkomeziříčském dresu závodící Kamil Běhounek.

Nejúspěšnějším naším atletem – co do počtu medailí – se stal v žactvu Petr Vokoun – ze dvou startů vytěžil 1 titul krajského přeborníka a jedno 2. místo. V kategorii „open“ nový člen našeho oddílu Tomáš Pirochta – vítězství na 60 m překážek a 3. místa v dálce a trojskoku.

Nejkvalitnější výkon předvedla mílařka Věra Podrábská na 1500 m. Tato trať pro žákyně nebyla vypsána, proto startovala v dorostenkách a vyhrála ve výborném čase 5:06,23. Tento čas ji řadí v aktuálním pořadí letošních žákovských halových republikových tabulek na 4. místo.

Za zmínku stojí trojnásobné zastoupení našich sprinterek v 6ti členném finále žákyň na 60 m (Vendula Švihálková, Zuzana Rašovská a Natálie Báňová). Finále tentokrát bylo výjimečně bez Sáry Pavlidu, která se po delší nemoci vrací ke tréninku. Tyto závody pro ni byli testovací a proto startovala mimo soutěž. Po 3 měsíční tréninkové pauze neběžela čas na který jsme u ní zvyklí, ale na jarní část sezony bude připravena.

Další výborná umístění v aktuálních letošních halových republikových tabulkách  – Petr Vokoun (7. místo, žáci 800 m), Tereza Lišková (7. místo, koule žákyně) a Mike Aminu Abu (7. místo, trojskok dorostenci).

Všechny výsledky najdete zde.
Velkou fotogalerii najdete zde.

Autor: Velme
Štítky:


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla