Mladí lyžaři a jejich první závodní týden v novém roce

16.1.2018, 22:10 // Rubrika: Sport
Foto: Ivo Doležal, SKI VM

Super G – Říčky v Orlických horách

Dne 3. a 4.1. se na první závod v letošním roce vydaly Natálie Malcová, Dana Harvey a Karolína Balejová do Říček, aby si zde poprvé vyzkoušely závody v Super G. Pro Natku s Danou to bylo vůbec první seznámení s touto disciplínou a právě Dana předvedla skvělý výkon, když se umístila na 23., resp. 26 místě.

UKZ – Stoh

Trojice našich děvčat – Natálie Malcová, Karolína Balejová a Dana Harvey se po SG v Říčkách vydaly na sjezdovku Stoh ve Špindlerově Mlýně na dva dvoukolové závody v obřím slalomu. V sobotu 6.1. se Káji i Natce dařilo, z 68 závodnic dojely na 24, resp. 27. místě. V neděli 7.1. Kája ještě zabojovala a  skončila na výborném 16. místě. Natka měla závod také skvěle rozjetý, v druhém kole bohužel spadla.  Daně se závody úplně nevydařily a skončila na rozhraní 3 a 4 desítky závodnic.

Pohár Orlických hor

V neděli 7. 1. 2017 se v Červené Vodě konal první závod Poháru Orlických hor. Závod se tentokráte jel na Svitavské sjezdovce směrem do Čenkovic a vypravilo se na něj 13 našich dětí. I přes velkou nepřízeň počasí (mlha, teplota nad nulou, koryta v branách) se podařilo závod uskutečnit a naši se také neztratili. Nejlépe si vedl Tomíno Malec – 5. místo v předžácích, Jana Scheerová 9. a Vojta Večeřa – 10. místo v mladších žácích a Ondřej Fischer – 10. v starších žácích.

Amálka Bíbrová (16.), Nela Wasserbauerová (17.), Adam Krbeček (22.), Veronika Švandová (14.), Šimon Večeřa (28.), Tomíno Malec (5.), Jana Scheerová (9.), Vojtěch Večeřa (10.), Ondřej Fischer (10.), Nedojeli/dis: Pavel Bartoš, Tadeáš Bíbr, Barbora Fischer, Hanka Krčálová

Autor: Ivo Doležal, SKI VM


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla