Maminkou Zaostřena VM je Kateřina Korchová se synem Honzíkem

24.11.2017, 00:29 // Rubrika: Rozhovory
Maminka Zaostřena VM pro rok 2017
Kateřina Korchová a syn Honzík - Maminka Zaostřena VM 2017 | Foto: Matěj Měrtl

V neděli 19. listopadu proběhl v DKO Jihlava finálový galavečer celostátní soutěže Maminka ČR. Během tohoto večera byla mimo jiné vyhlášená i Maminka Zaostřena VM 2017, pro kterou hlasovali sami čtenáři Zaostřena VM.

Maminkou Zaostřena VM se stala Kateřina Korchová (27 let) se synem Honzíkem z příhraniční vesničky na Českokrumlovsku, z Horního Dvořiště. Jak celou soutěž maminka se synem prožívala se dočtete níže v exklusivním rozhovoru.

Jak vznikla myšlenka přihlásit se do soutěže Maminka ČR 2017?

Úplně náhodou. Brouzdala jsem po internetu a dostala se na stránky Victoria Agency, kde mě tato soutěž zaujala. V první chvíli jsem si řekla, že by nebylo špatné vyzkoušet něco nového, ale na to abych se přihlásila, jsem neměla dost odvahy. Asi čtrnáct dní mi v hlavě hlodala myšlenka, jaké by to bylo se soutěže zúčastnit, zda do toho jít nebo ne. Nakonec to za mě rozhodla sklenička vína, která mi dodala odvahu a do soutěže jsem se závazně přihlásila.

Jaká byla první reakce Vašeho syna, když jste mu o soutěži řekla?

Asi ani žádná, malému je šest a nemá z toho moc rozum.

Co Váš manžel a rodina? Podporovali Vás od začátku nebo Vás od soutěžení spíše zrazovali?

Ano, rodina byla úžasná, hlavně moje maminka a přítel. Bez nich bych se určitě nedostala až do finále soutěže, respektive bych se nestala Maminkou Zaostřena VM 2017.

Kateřina Korchová a syn Honzík | Foto: Matěj Měrtl

Kolik času jste věnovala přípravám na soutěž?

Upřímně, má práce mi moc volného času nedopřává a tak probíhala veškerá příprava na soutěž, jen na společných soustředěních, kromě volné disciplíny. Tu jsme pilovali asi dvakrát u nás doma a to jen improvizovaně, aby hlavně malej pochopil, co má dělat.

Co pro Vás bylo v soutěži nejtěžší? Co Vás v průběhu soutěže nejvíce překvapilo?

Nejtěžší, těžko říct, asi můj ostych. Jsem stydlivej člověk a vylézt před plný sál lidí je pro mě vlastně výhra. No a překvapilo mě velice mile, jaká jsme byly všichni „maminy“ skvělá parta, včetně týmu Victoria Agency.

A co volná disciplína? To Vaše provedení bylo velmi originální, prozraďte nám, čí to byl nápad?

To vyplynulo ze situace, když na prvním soustředění v Kamenici nad Lipou, při představování řekl Honzík mimo jiné, že má rád traktory a tak mi tým Victoria Agency poradil, ať něco na ten způsob vymyslím. No a vzhledem k tomu, že malej má doma šlapací traktor, tak bylo rozhodnuto a už šlo jen o to něco s traktorem nacvičit. Zde bych chtěla moc poděkovat Henrichovi za mix hudby k volné disciplíně.

Originální provedení volné disciplíny | Foto: Matěj Měrtl

Byla to Vaše první soutěž nebo již se soutěžením máte zkušenosti?

Jak jsem už říkala, jsem stydlivý člověk a tak se podobných soutěží neúčastním. Zkušenost to byla první a momentálně mohu s čistým svědomím říct, že i na dlouhou dobu poslední. Nechci tím říct, že jsem nesoutěžila ráda, ale ten stres byl pro mě opravdu velký. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem překonala sama sebe a soutěž dokázala se ctí dokončit a nevzdat to.

A co Váš syn Honzík? Jak on prožíval celou soutěž?

Tak ten si to užil se vším všudy. Nebral to ani jako soutěž. Našel tu spoustu kamarádů a celou soutěž vnímal spíše jako zábavu.

Na finálovém galavečeru jste měli bouřlivou podporu fanoušků. Kdo Vám v sále držel palce?

V sále jsem měla nejbližší rodinu s přítelem a své úžasné kamarádky. Sama jsem byla překvapená, jakou udělali svělou atmosféru. Patří jim za to velké díky. Opravdu byli nejlepší a měla jsem v nich obrovskou oporu.

Napadlo Vás, že byste mohla Vy a Váš syn zvítězit hlasování na zpravodajském portále Zaostřeno VM?

Narovinu mě to ani ve snu nenapadlo. O to víc jsem šťastnější, že jsem vyhrála a moc si vážím každého hlasu, co jsem dostala a všem hlasujícím strašně moc děkuji.

Autor: Matěj Měrtl


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla