37. Gastroden na Hotelovce

15.10.2014, 19:41 // Rubrika: Zprávy
ZaostřenoVM.com

Ve středu 15.10.2014 se na Hotelové škole Světlá a Střední odborné škole řemesel Velké Meziříčí konal již tradiční 37. Gastroden se 4. Podzimní výstavou.

Letos byl gastroden spojen i s dnem otevřených dveří školy. Budoucí žáci si mohli vyzkoušet přijímací zkoušky nanečisto a prohlédnout si učebny a vybavení školy. Pro ostatní návštěvníky byla k vidění nádherná gastronomická výstava jak sladkých tak i slaných pokrmů, které vytvořili sami žáci. Kdo měl zájem mohl posedět v kavárně u kávy nebo v restauraci. Na místě byla také možnost zakoupit si nějakou zajímavou kuchařku nebo knihy o nápojích atd. V rámci „Kulinářské akademie“ svůj program předvedl – Jan Kubelka (člen AKC ČR – využití čerstvých salátů při přípravě moderního pokrmu), sommelierem profesionálně i v soukromí a turismus na Vysočině.

Celá škola byla krásně vyzdobena podzimní tématikou.

V tělocvičně pak byla k vidění 4. Podzimní výstava, kde bylo vystaveno několik desítek odrůd brambor, jablek a další zeleniny. Také byla možnost ochutnat například BIO sýry, slivovici, jednohubky a zdravé džusy. Své výrobky představilo dětské středisko Březejc a zahradnictví Molnár. K poslechu hrál pan Hlaváč.

FOTO ARCHIV

Autor: Matěj Měrtl
Foto: Matěj Měrtl


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla