Volejbal 1. liga mužů: Dřeme, ale dře to

14.11.2017, 19:27 // Rubrika: Sport
Volejbal 1. liga mužů ve Velkém Meziříčí
Foto: TJ Sokol Velké Meziříčí

Máme za sebou první polovinu 1.ligy volejbalu. Zatím jsme na 11.místě s minimálním náskokem na poslední Teslu Brno (SCM kadeti hrají jen základní část) a se 4 bodovou ztrátou na 10. SK Brno.

Upřímně, čekali jsme to!! Čekali jsme, že to bude hodně těžká soutěž a že hlavním cílem bude záchrana (12. celek sestupuje, 11. jde do baráže s vítězi národních lig). Ovšem dřeme! Dokonce i dobře hrajeme a dá se na to dívat. Nasazení jak hráčů na hřišti, tak i celé lavičky je na úrovni. Trochu to připomíná vystupování Dukly Jihlava v hokejové extralize. Proč tedy prohráváme, když si myslíme, že hrajeme dobře? Má to několik důvodů. Děláme chyby. Po výtečných akcích, kdy jsme schopni otočit nepříznivé skóre v setu, uděláme jednu až několik zbytečných chyb, které nás zase srazí dolů. To je jeden důvod. Druhým je to, že nemáme žádného jistého rozdílového hráče. Hráče,který uhraje koncovku setu v náš prospěch! Málokdy koncovku setu pro sebe rozhodně soupeř, aniž bychom mu nepomohli chybou,zadarmo míčem nebo nepřesnou přihrávkou. To nás sráží a proto jsme předposlední. Pozitivní na tom je, že to víme a že pracujeme na změně. Nevymlouváme se, nebrečíme, nežehráme na k nám zády obrácený osud. Naopak. Musíme pracovat na úspěšnosti jednotlivých akcích a neodpouštět si nezdar. Jestli chceme uspět (a to my chceme), musíme vydržet a ještě zlepšovat preciznost provedení jednotlivých činností. Pracujeme jako tým, to nás zdobí. Nehašteříme se, spíš jsme spolu všichni kamarádi. Týmový výkon potřebuje dobré týmové vztahy. Ty my máme a to je mnohem důležitější, jak momentální forma. Takže stále máme několik trumfů v ruce. Jen je dobře položit.

Čeká nás druhá polovina, kdy hrajeme doma pouze 4x (se Starým Mestěm, Brnem, Beskydami a Teslou Brno) a 6x venku (v Praze na MFF, ČZU a Volley ČZU B, v Českých Budějovicích, Turnově a v Nymburce).Rozlosování tedy těžší než v první polovině. Potom poslední 4 celky čekají zápasy o sestup, zbylé play-off o postup. Takže je stále o co hrát.

Naší základní sestavu zatím nastupuje takto: Na nahrávce dostává více příležitostí Honza Kasan před Víťou Šimkem. Blokaři mají stabilní dvojici, kterou tvoří Jirka Huryta a Filip Brychta, rovněž diagonální hráč a zároveň kapitán týmu Honza Kučera má odehranou většinu zápasů. Na smeči se střídají čtyři hráči: Roman Jaša, Eda Heřmánek, Ondra Žaba a Dominik Žaba (nejsou nijak příbuzní). Libery jsou Martin Novotný,Michal Kacafírek a Petr Trybuček, z nichž toho zatím nejvíce odehrál prvně jmenovaný. Na lavičce jsou ještě připraveni: Štěpán Žaba (bratr Ondry), Patrik Juda, Tomáš Krejska, Mára Slavík a David Pešta. Není třeba někoho zvlášť vyzdvihovat, ale o tu již zmíněnou roli rozdílového hráče by se měli podělit Honza Kučera, Roman Jaša s Edou Heřmánkem. Uvidíme.

Odvety začínají v pátek 24.11., kdy jedeme na palubovku MFF Praha. Doma se muži představí v pátek 1.12. a v sobotu 2.12. kdy přijede Staré Město, resp. SK Brno.

Velké Meziříčí – MFF Praha 1:3, Turnov 3:1, Staré Město 1:3, Brno 0:3, ČZU Praha 1:3, Nymburk 3:2, EGE České Budějovice 3:0, Volley team ČZU Praha B 1:3, Beskydy 2:3, Tesla Brno 1:3, Dobřichovice 1:3, Dobřichovice 1:3 (tučně zobrazené soupeře jsme hostili u nás doma).

Autor: Petr Juda, TJ Sokol Velké Meziříčí
Štítky:


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla