Ilustrační foto: Pixabay

Sobota 7. října 2017
2. liga muži Morava – jih – 5. kolo
HK Ivančice – TJ Sokol Velké Meziříčí 33:20 (16:10)

Ve čtvrtém kole narazilo naše družstvo na celek, který bude aspirovat na příčky nejvyšší. Bohužel se nám nepodařilo u soupeře překvapit a naše družstvo podlehlo jednoznačným rozdílem.
Prvních dvacet minut jsme hráli přesně to, co jsme si připravili a vše vycházelo. Soupeře jsme drželi pod tlakem a nedovolili jsme mu hrát svoji hru. Následně soupeř využil přesilové hry. My jsme promarnili několik šancí a domácí nekompromisně trestali z rychlých brejků. Do šaten jsme šli za nepříznivého stavu 16:10.

V druhé půli byl soupeř na „koni“ a diktoval tempo hry. Domácí byli lepší ve všech činnostech. Těžko jsme se prosazovali přes dobře organizovanou obranu a dělali technické chyby. V poslední čtvrthodině už obě družstva prostřídala a utkání se tak spíše dohrávalo. Skóre se zastavilo na stavu 33:20. V utkání jsme dokázali držet krok s kvalitním soupeřem pouze dvacet minut, soupeř na tom byl lépe fyzicky a měl i silnější lavičku. Našemu družstvu se nedá upřít snaha, ale kvalita byla na straně soupeře.
V příštím kole hostíme v domácím prostředí dalšího aspiranta na příčky nejvyšší tým SHC Maloměřice.

7m hody 1/1:9/7, vyloučení 5:5, diváků 186
Sled branek: 1:2, 5:5, 7:6, 12:9, 16:10, 20:13, 23:15, 30:17, 33:20

Sestava: Ondřej Poul, Libor Kotík – Vítězslav Večeřa (6/2), Ladislav Šidlo (4/3), Filip Svoboda (3), Miloš Necid (2), Jiří Kaštan (2), Tomáš Pažourek (1), Tomáš Frejlich (1/1), Filip Macoun (1), Pavol Živčic, David Kubiš, Martin Fiala, Pavel Kříbala, trenéři Ladislav Šidlo a Michael Bezděk, vedoucí družstva Petr Kácal.

Autor: Ladislav Šidlo, TJ Sokol Velké Meziříčí