HHK Velké Meziříčí nadělilo v sobotu devět gólů Kroměříži

2.10.2017, 23:52 // Rubrika: Sport

V dalším kole Krajské ligy se HHK střetl s velmi silným soupeřem z Kroměříže. Ten na startu nového ročníku dvakrát vyhrál a připsal si plný počet bodů. Domácí mužstvo se po týdenní přestávce, zaviněné porouchanou rolbou v Uherském Brodě, na utkání velmi těšilo. Trenérské duo Roman Vondráček a Miroslav Horký mělo k dispozici téměř kompletní kádr. Chyběl pouze Honza Bula, který doléčuje zranění z prvního mistrovského utkání a Jirka Roupec, který měl rozhodcovské povinnosti.

Do utkání vlétli domácí jako uragán. Po odehrané půlminutě se hráči HHK mohli radovat z prvního gólu. Po přihrávce Lukáše Sobotky a Davida Křenka vstřelil úvodní branku Lukáš Sobotka – 1:0. V polovině první třetiny měli hráči HHK první přesilovou hru, kterou dokázali využít. Kolotoč v útočném pásmu zakončil tvrdou střelou od modré lajny Kamil Šerý. Projektil vyslaný z jeho hole rozvlnil sít v kroměřížské svatyni – 2:0. Asistenci si připsal David Křenek. Po této radosti šel náš tým do oslabení. V početní výhodě se dostali hosté do několika slibných příležitostí. Ke snížení nepříznivého stavu nedošlo. V 15. minutě se kroměřížští poprvé prosadili. Přihrávku Gazdy zužitkoval Ditrich – 2:1. V téže minutě byl vyloučen další hráč hostí. V přesilovce se do největší šance dostal kroměřížský útočník, který ale blafákem mezi nohy nepřekonal gólmana HHK Jardu Judu. Do konce první části již šance obou týmů ke gólu nevedly.

Ve druhé třetině předváděla obě družstva velmi rychlý hokej. Ve 27. minutě putoval za podražení na trestnou lavici další hráč soupeře. V přesilové hře se několikrát dostali do slibné šance naši hráči. Po jedné takové příležitosti se k odraženému kotouči dostal útočník Kroměříže Petr Lainka, který po levé straně vlétl do našeho pásma a blafákem překonal ležícího brankáře HHK. Kotouč zůstal ukrýt ve výstroji Jardy Judy. Hlavní rozhodčí Ondráček nejprve gól neuznal a za posunutí branky nařídil trestné střílení. Po konzultaci s čárovým rozhodčím, který byl lépe postavený a celou akci dobře viděl, gól uznal – 2:2. To ale naše hráče nesrazilo. Stále dobře bruslili a několikrát ohrozili Svobodu v kroměřížské svatyni. Ve 33. minutě se po přihrávce Filipa Střechy prosadil Michal Vlašín a strhl vedení na naši stranu – 3:2. Závěr druhé periody vyšel hráčům HHK na výbornou. Nejprve ve 38. minutě vstřelil gól kapitán HHK Michal Krča. Asistenci u této branky si připsali Patrik Matov a Martin Pejchal – 4:2. V posledních dvaceti vteřinách viděli diváci ještě dva góly. Nejprve v čase 39:42 min. střílí gól, po přihrávce Pavla Ambrože a Michala Krči, Martin Pejchal. V poslední vteřině druhé části vstřelil šestý gól Vojta Maštera.

Jak končila druhá, tak začala třetí perioda. V brance Kroměříže se objevil náhradní brankář Fajgl, který si ještě ani nestačil sáhnout na kotouč a už ho lovil ze své branky. Po krásné akci druhé útočné formace vstřelil sedmou branku Patrik Matov. V 50. minutě se po samostatné akci prosadil Lukáš Sobotka a zvýšil na – 8:2. Do šance se dostali také hosté, jejichž útočník nastřelil horní tyčku brankové konstrukce. V polovině 57. minuty se třetím gólem v utkání prosadil Lukáš Sobotka, kterému přihrál Lukáš Dostál. Vyvolávanou desítku již naši hráči nestačili vstřelit, i když několik slibných šancí k tomu měli. Nejblíže k tomu měl v 58. minutě Filip Střecha, který nastřelil pravou tyč Fajglovy svatyně.

Utkání skončilo jednoznačným vítězstvím našich hráčů, kteří se díky druhé vysoké výhře posunuli na druhé místo tabulky KL.

V dalším kole se první mužstvo HHK opět představí na domácím ledě, kde se v sobotu od půl šesté střetne s hráči Dynamiters Blansko HK.

HHK Velké Meziříčí – HK Kroměříž 9:2 (2:1, 4:1, 3:0)

Góly a asistence: 0:33 Sobotka (Křenek, Dostál), 12:20 Šerý (Křenek), 33:00 Vlašín M. (Střecha), 37:56 Krča (Pejchal, Matov), 39:42 Pejchal (Krča, Ambrož), 39:59 Maštera, 41:00 Matov (Pejchal, Krča), 50:27 Sobotka, 56:38 Sobotka (Dostál) – 14:49 Ditrich (Gazda), 28:27 Lainka.

Sestava HHK Velké Meziříčí:
Juda J. (Svoboda) – Šerý, Vlašín P., Ambrož, Burian V., Kochánek, Vondráček, Šimka, Pokorný – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Matov, Pejchal – Vlašín M., Střecha F., Maštera – Burian L., Rozmarín, Kučera.

Sestava HK Kroměříž:
Svoboda (od 41. minuty Fajgl) – Vávra, Šťastný, Paksi, Osina – Jelínek, Hradil, Lainka – Zavřel, Gazda, Nedbal – Merta, Murín, Vaněk – Ditrich.
Rozhodčí: Ondráček – Kacetl, Nechvátal.
Vyloučení: 5:5
Využití: 1:0, v oslabení: 0:1
Střely na branku: 33:30 (11:9, 8:12, 14:9)