Máme zasloužený titul mistryň české republiky

25.9.2017, 19:29 // Rubrika: Sport
Foto: Michaela Bernatová

Aneb – Už bylo na čase. První podzimní víkend čekaly holky poslední závody v klasických disciplínách CTIF v dnešním roce. V sobotních ranních hodinách odjelo družstvo na Mistrovství České republiky v požárním sportu do Dvora Králové nad Labem, kde se konal již 8. ročník této soutěže. Na stadion se sjelo celkem 13 hasičských družstev, která byla odhodlaná bojovat o titul Mistři a Mistryně České republiky v roce 2017. Na slavnostním nástupu zazněla již tradičně česká státní hymna a byli představeni významní hosté, kteří přišli soutěžní družstva podpořit. Mgr. Soňa Marková, poslankyně parlamentu ČR, Jan Birke, poslanec parlamentu ČR, Ing. Jan Jarolím, starosta města Dvůr Králové nad Labem, Ing. Miroslav Štěpán, bývalý generální ředitel HZS ČR, Ing. Karel Richter, starosta sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Brigádní generál Ing. František Menzl, ředitel HZS Královehradeckého kraje a další.

Soutěž se konala bez tréninků a tak družstva musela jít tzv. „naostro“. V požárním útoku CTIF a štafetě závodilo 5 družstev žen a 8 družstev mužů včetně družstva ze Slovenska a Německa. „Počasí nám bohužel nepřálo a tak trať byla po dešti dosti rozmáčená. Myslím si, že žádná družstva nepodala na prvních pokusech 100% výkony. Opravdu se musel vyzkoušet materiál a dráha, která nedovolovala běžet naplno. „V prvních pokusech družstva sbírala neuvěřitelný počet trestných chyb. Velkomeziříčské holky šly na dráze č. 2 a jako druhé v pořadí. „Od odstartování požárního útoku až po povel: „Od nářadí odstoupit“, kterým útok končí, jsme nevěděly, jak na tom jsme“. Čas 41:88 byl na letošní sezónu velmi dobrý. Velká radost přišla ve chvíli, kdy jsme se dozvěděly, že máme čisto. Čas štafety na mokrém tartanovém povrchu 68:24 nám bohatě stačil, abychom po prvních pokusech vedly v tabulce žen.

V druhých pokusech se družstva trestných bodů vyvarovala a už byly k vidění opravdu profesionální výkony. „Mezi družstvy i spolu s rozhodčími máme, dá se říci, přátelské vztahy, ale soutěž je jednou soutěž a hlavně když jde o Mistrovství, soutěživost a rivalita je tady někde ve vzduchu“. V druhém pokusu byl čas požárního útoku horší o vteřinu, ale také bez trestných vteřin. Štafeta se nám naopak povedla o něco lépe. Stále jsme čekaly na pokusy ostatních družstev žen, protože stále byla reálná šance, že nás někdo z toho zlatého trůnu může sesadit. ALE NESTALO SE.

Zacinkala konečně zlatá medaile a bouchlo šampaňské. Slavilo se. Nejen titul Mistryň České republiky, ale i absolutní vítězství v kategorii žen bez rozdílu skupin A nebo B. Obrovská radost se vezla až do Velkého Meziříčí. Letošní sezóna se nám opravdu moc nevyvedla. Na hodně soutěžích jsme získaly zbytečné trestné chyby. Naštěstí pro nás na těch nejdůležitějších závodech jsme zvládly nezklamat samy sebe. Na Olympiádě ve Villachu a tady, na Mistrovství České republiky. V mužské kategorii A se vedlo nejlépe družstvu SDH Zibohlavy, v kategorii B družstvu SDH Chlumec
nad Cidlinou. V ženské kategorii B zvítězily SDH Skalice a v profesionální kategorii opět nezklamalo družstvo HZS Královehradeckého kraje.

Vyhlašovala se ještě Liga CTIF, která sečítala body ze všech letošních závodů. Družstvo žen z Velkého Meziříčí získalo 4. místo, ale jaké překvapení bylo to, že muži z Velkého Meziříčí vybojovali nakonec místo 5. Šlapou holkám na paty.

Autor: Michaela Bernatová


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla