FC Velké Meziříčí porazilo Petřkovice 3:2

25.9.2017, 00:16 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: Libor Smejkal

Na těžkém terénu se oba týmy od začátku fotbalově hledaly. Diváci viděli nasazení, bojovnost, ale také hodně nepřesností v kombinacích. Ve 4. min po obraném zákroku Jardy Krejčího kopali hosté rohový kop, centr Baranka odvrátil Honza Šimáček. V 7. min zahrávali domácí přímý kop, centr Petra Dolejše obrana hostů poslal do bezpečí. V 9. min pronikl po křídle Robin Demeter, přihrávkou hledal Petra Dolejše, ale chyběla jí přesnost. V 10. min našel Petr Dolejš ve vápně Michala Boučka, jeho střelu zblokovala obrana hostů, následnou střelu Petra Dolejše vyrazil Godula na rohový kop. Ten rozehrál Petr Dolejš, našel hlavičku Edy Smejkala, jeho zakončení tečovala obrana na další rohový kop. Centr Robina Demetera obrana odvrátila k Michalu Boučkovi, jeho centr našel Edu Smejkala, který hlavou bránu minul. V 16. min vybojoval Pavel Simr míč, poslal do vápna Robina Demetera, jeho centr našel ruce Goduly. V 18. min nebezpečný průnik Strakoše zastavil Honza Šimáček. Ve 23. min po centru z křídla hlavičkoval Neumann nad domácí bránu. Ve 24. min si na rohový kop Petra Dolejše naskočil Pavel Simr, bránu však netrefil. Ve 28. min rozehrál Robin Demeter přímý kop od postranní čáry, míč ve vápně tečoval Špavelko do vlastní brány 1:0. Ve 33. min prošel na hranici vápna Petr Dolejš, jeho střelu vyrazil Godula k Michalovi Boučkovi, ten ho obešel a kolem obránce poslal míč do brány 2:0. Ve 35. min nedůrazu domácí stoperské dvojce využil Lokša, uvolnil se a kolem Tomáše Pokorného poslal míč do domácí brány 2:1. Ve 40 min rozehrál přímý kop Robin Demeter, jeho centr poslal obrana hostů na rohový kop, ten rozehrál Petr Dolejš, jeho centr zasáhl Pavel Simr, obrana hostů míč odkopla do bezpečí. Ve 43. min byl před vápnem faulován Robin Demeter, jeho přímý kop z 22-ti metrů trefil břevno, míč se odrazil k Pavlovi Simrovi, kterou hlavou trefil opuštěnou bránu 3:1. A tak odcházeli do šatny spokojenější domácí hráči.

Druhý poločas přinesl jiný obraz hry, domácí přestali aktivně napadat soupeře, chyběl pohyb hráčů bez míče a tak hosté postupně převzali taktovku zápasu. Ve 46. min si na centr Baranka naskočil Lokša, hlavou bránu minul. Ve 48. min našel Petr Dolejš z rohu hlavu Pavla Simra, jeho zakončení postrádalo přesnost. V 51. min se dostal k zakončení Eda Smejkal, jeho střela bránu minula. V 54. min rychlý útok Lokši zastavil Jarda Krejčí. V 58. min odvrátil Jarda Krejčí centrovaný míč k Lokšovi, ten z hranice vápna poslal míč k tyči domácí brány, Tomáš Pokorný jeho střelu vytlačil na rohový kop. Ten rozehrál Baranek, k zakončení se dostal Polášek, jeho střelu Tomáš Pokorný vyrazil, následná dorážka skončila v domácí síti, ale pro ofsajdové postavení nebyl gól uznán. V 64. min našel Robin Demeter ve vápně Pavla Simra, ten míč hlavou netrefil. V 66. min pronikl do vápna Lokša, jeho pokus o obstřelení Tomáš Pokorný nohou vyrazil, následná střela Strakoše šla nad domácí bránu. V 71. min se hostům podařil rychlý útok, na jehož konci se uvolnil Hrdlička a střelou na zadní tyč upravil na 3:2. V závěru utkání se domácí o výhru strachovali, ale hosty do vyložené příležitosti nepustili.

Vyjádření trenéra Smejkala: V prvním poločase jsem byl s výkonem našich hráčů spokojen, až na nedůraznost stoperů při obdržené brance. Druhý poločas se nám však herně vůbec nepovedl. Hráči přestali plnit naše pokyny, chybělo aktivnější napadání soupeře, chyběl větší pohyb hráčů bez míče. Nakonec jsme byli rádi, že jsme vedení udrželi.

FC Velké Meziříčí – FC ODRA Petřkovice 3:2 (3:1)

Střelci: 28. Špavelko (vl), 33. Bouček, 44. Simr – 35. Lokša, 71. Hrdlička
Rozhodčí: Černý, Hanáková, Staněk
FC Velké Meziříčí: Pokorný – Krejčí, Šimáček, Malec, Bouček – Dolejš, Berka, Smejkal (89. Pokorný), Šuta, Demeter (90. Dufek) – Simr (90. Minařík), na lavičce Kruba, trenér Smejkal
FC Petřkovice Godula – Moskál, Hrdlička, Leibl, Sporysz, Neumann (69. Latocha), Baranek, Lokša, Polášek, Stakoš (77. Holiš), Špavelko, na lavičce Žyla, Chvěja, trenér Špička
ŽK: 14. Smejkal, 89. Bouček – 51. Moskál
Nejlepší hráči: Lokša, Demeter, Berka
Počet diváků: 362
Autor: Jaroslav Mynář, FC Velké Meziříčí
Štítky:


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla