Starší žáci házené zahájili sezónu

21.9.2017, 20:59 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: Pixabay

O víkendu 16. a 17. září se odehrálo první kolo Ligy Vysočiny starších žáků. Týmy byly před sezónou rozděleny do dvou skupin, přičemž do skupiny západ bylo nalosováno naše A družstvo a do skupiny východ družstvo B. První dva týmy z každé skupiny po podzimní části postoupí do finálové skupiny o vítěze Ligy Vysočiny. Ostatní týmy budou hrát o takzvaný Prezidentský pohár. Hraje se turnajovým způsobem s hracím časem 2×15 minut.

A družstvo odehrálo svůj první turnaj doma v sobotu 16. září a za soupeře jsme měli záložní tým Nového Veselí, Dolní Cerekev a Ledeč nad Sázavou.

Kvalita soupeřů byla bohužel slabší, ale kluci se až na výpadek proti Dolní Cerekvi nenechali rozhodit a předváděli týmový výkon plný nasazení a hrou se bavili. Zároveň jsme si mohli vyzkoušet všechny obrany a útočné činnosti, na kterých jsme od soustředění pracovali. Super je, že na vstřelených brankách se podíleli všichni hráči.

B družstvo hrálo svůj první turnaj v Chrudimi a za soupeře jsme měli A tým Nového Veselí, domácí Chrudim, Pardubice, a Havlíčkův Brod.

Náš záložní tým, byl z poloviny tvořen mladšími žáky, kteří získávají zkušenosti proti starším klukům a měli by je využít ve svojí kategorii. Mladší kluci dobře zapadli mezi starší kluky a přispěli ke hře velmi dobrým výkonem.

Povedené utkání jsme odehráli proti favoritovi celé soutěže Novému Veselí a celku Pardubic kde se nám podařilo dokonce zvítězit. Naopak slabší chvilku si kluci vybrali proti domácí Chrudimi, kde působili velmi odevzdaným dojmem. Na tom musíme do budoucna zapracovat. Tahouni týmu byli Jakub Strýček, Filip Čížek a Radim Kocourek.

Nyní nás čeká volný víkend, pouze Radek Navrátil se zúčastní kvalitně obsazeného turnaje s týmem HC Zubří, v rakouském městě Linz. Tímto mu přejeme hodně štěstí a doufejme, že si přiveze spousty zkušeností, které bude moci zúročit v další hráčské kariéře.

Další hráči se zúčastní 25. září otevřené tréninkové jednotky RHC Vysočiny, kterou pořádá oddíl Sokol Nové Veselí. Tato je v pořadí již druhá, když se první 11. září zúčastnilo hned osm našich hráčů za což zaslouží pochvalu.

Zápasy:

Skupina Západ – turnaj Velké Meziříčí 

VelMez A – Nové Veselí B 18:9
VelMez A – Dolní Cerekev 22:7
VelMez A – Ledeč nad Sázavou 32:10

Skupina Východ – turnaj Chrudim 

VelMez B – Nové Veselí A 7:15
VelMez B – Chrudim 9:10
VelMez B – Pardubice 17:15
VelMez B – Havlíčkův Brod 14:16

Hráli: VelMez A – Lukáš Deraha, Filip Mička (16), Jakub Strýček (10), Alex Kuřátko (8), Radek Navrátil (8), Tomáš Rosa (5), Martin Chalupa (5), Tadeáš Bíbr (5), Jiří Čermák (4), Jakub Mach (4), Martin Konvalinka (4), Jakub Russ (2), Štěpán Klapal (1).

VelMez B – Tomáš Kučera, Filip Čížek (10), Jakub Strýček (10), Radim Kocourek (6), Pavel Kotouček (6), Jakub Russ (4), Adam Požár (4), Marek Požár (3), Martin Konvalinka (2), Adam Čížek (1), Jaroslav Požár (1), Radovan Škoda  (1), Benjamin Rosa, Matěj Trifanov.

Trenéři: David Stoklasa, Radek Navrátil, Radek Buchta.
Vedoucí družstva: Lenka Požárová

Autor: David Stoklasa, TJ Sokol Velké Meziříčí
Štítky:


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla