Vstup do nového ročníku krajské ligy se hráčům HHK vydařil

18.9.2017, 20:52 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: Matěj Měrtl

V sobotu odstartoval nový ročník Krajské ligy Jižní Moravy a Zlína a to na celkem pěti stadionech obou krajů. Velkomeziříčský HHK začal krajskou ligu domácím utkáním s Uničovem.

Utkání začalo minutou ticha za bývalého vynikajícího velkomeziříčského obránce Ing. Vincence Pospíšila, který v úterý 12. září opustil naše řady ve věku 69 let. Pan Pospíšil patřil k slavné éře velkomeziříčského hokeje v sedmdesátých a osmdesátých létech minulého století. Čest jeho památce.

Poté již hlavní rozhodčí vhodil ve středovém kruhu kotouč a začalo utkání, které přineslo svižný hokej plný osobních soubojů. O úvodní gól sezony se postaral v 59. vteřině utkání David Křenek – 1:0. K vyrovnání došlo na konci 3. minuty, kdy se prosadil hráč uničovských orlů R. Axmann – 1:1. Do vedení šli domácí v 10. minutě. Přihrávku Lukáše Sobotky a Davida Křenka proměnil Patrik Matov – 2:1. Ve 13. minutě využil přesilovou hru Honza Bula. Asistenci si připsali kolegové z druhé útočné formace Martin Pejchal a Michal Krča – 3:1. Tímto výsledek také skončila první část.

Úvod druhého dějství vyšel lépe uničovským orlům, kteří bleskově snížili. Střelu od modré lajny z hole L. Navrátila tečoval mezi kruhy Žajgla. Na změnu dráhy kotouče již gólman HHK Jarda Juda nedokázal zareagovat – 3:2. Velkou šanci na vyrovnání měli hosté ve 25. minutě, kdy měli k dispozici sedmdesátivteřinovou dvojnásobnou přesilovou hru. Uničovští se usadili v našem obranném pásmu a ze všech pozic ostřelovali naši svatyni. Drtivý tlak však k vyrovnání nevedl a to díky obětavým zákrokům bránící trojice. V případě, že již kotouč prošel až do brankoviště, měl ho jistě ve výstroji Jarda Juda. V polovině utkání potrestal hlavní rozhodčí naši střídačku za příliš mnoho hráčů na ledě. V tomto oslabení dvakrát zahrozili hráči HHK. Nejprve to byl Michal Vlašín a následně projel celým kluzištěm do útočného pásma Vojtěch Maštěra. Obě slibné akce zneškodnil brankář orlů. V poslední minutě druhé části nabídli hosté nevybíravým faulem přesilovku, která se přesunula do třetí periody, našim barvám.

V té se nejprve domácím nepodařilo početní výhodu využít. Ve 45. minutě již přesilovku HHK využil. Po dokonalém kolotoči v útočném pásmu se prosadila druhá útočná formace. Přihrávku Michala Krči a Martina Pejchala proměnil ve svůj již druhý gól v utkání Honza Bula – 4:2. Po této brance se obraz hry změnil. Hosté se uchylovali k faulům a plno osobních soubojů naštěstí neskončilo zraněním. Ve 48. minutě bylo na ledě příliš mnoho hráčů Uničova. V této přesilovce ještě vyšli naši ostrostřelci naprázdno. V 50. minutě poslal přesný pas Kamil Šerý na Lukáše Sobotku, který zavezl kotouč do útočného pásma a přesnou přihrávkou vyzval Patrika Matova ke skórování – 5:2. Následovala využitá přesilová hra, ve které se po přihrávce Patrika Matova prosadil David Křenek – 6:2. V končící 56. minutě hráč orlů Klíč nejprve sekl našeho hráče a následně ho ještě krosčekem poslal na led. Hlavní rozhodčí za tento faul udělil hráči hostí čtyřminutový trest. Nabídnutou prodlouženou přesilovou hru potrestali hráči HHK celkem dvakrát. Nejprve v 57. minutě po přihrávce Davida Křenka vstřelil třetí gól v utkání Patrik Matov. A o dvě minuty později se prosadil Michal Vlašín, který usměrnil projektil za záda brankáře orlů. Tvrdou střelu od modré lajny vyslal David Pokorný – 8:2.

První mistrovské utkání skončilo jednoznačně pro hráče HHK. Hostující družstvo dokázalo držet krok s domácími pouze dvě třetiny.

HHK Velké Meziříčí si tak do tabulky připsalo první mistrovské body a díky lepšímu skóre se posunulo na průběžné první místo.

V tomto týdnu zajíždí muži HHK do Uherského Brodu, kde se utkají o další mistrovské body s tamním Spartakem.

Ostatní výsledky 1. kola: Uherský Brod – Kroměříž 2:3, Blansko – Boskovice 2:4, Uherské Hradiště – Uherský Ostroh 3:8, Břeclav – Velká Bíteš 3:6, Rosice – volno.

HHK Velké Meziříčí – HC Orli Uničov 8:2 (3:1, 0:1, 5:0)

Góly a asistence: 00:59 Křenek, 09:01 Matov (Křenek, Sobotka), 12:59 Bula (Pejchal, Krča), 45:48 Bula (Pejchal, Krča), 49:55 Matov (Sobotka, Šerý), 54:24 Křenek (Matov), 56:47 Matov (Křenek), 58:43 Vlašín M. (Pokorný) – 02:54 Axmann R. (Žajgla, Paška), 20:33 Žajgla (Navrátil L., Navrátil J.)
Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Štourač) – Vlašín P., Šerý, Ambrož, Kochánek, Šimka, Pokorný – Křenek, Matov, Sobotka, Krča, Bula, Pejchal, Vlašín M., Střecha F., Maštera, Burian L., Rozmarín, Kučera
Sestava HC Orli Uničov: Axmann M. (Řoutil) – Kreisel, Paška, Provaz, Hromádka D., Navrátil J., Navrátil L., Hromádka P., Hánl, Sršeň, Vrána, Gerhát, Axmann R., Klíč, Kundrátek, Žajgla, Chytil
Rozhodčí: Lerch – Komínek, Kráĺ
Delegát utkání: Ing. Peřinka
Vyloučení: 3:8, využití: 5:0, v oslabení: 0:0
Střely na branku: 37:19 (14:7, 8:10, 15:2)
Procentuální úspěšnost brankářů: Juda J. (HHK) – 89,47 % – 17 zákroků – 60 min.
Axmann M. (UN) – 78,38 % – 29 zákroků – 60 min.