Hoši ze starší přípravky vedou krajskou soutěž

17.9.2017, 23:49 // Rubrika: Sport

V neděli 10. září proběhlo 4. kolo přeboru atletických přípravek kraje Vysočina v Humpolci. Do soutěže se zapojilo 124 dětí z šesti oddílů. Na mladé závodníky čekal čtyřboj: běh přes překážky, dálka z místa, hod míčkem a slalom. Na závěr štafeta 4 x 60 metrů.

V celkovém umístění víceboje si tentokrát nejlépe vedl Oliver Harvey a Tomáš Pipek, kteří získali bramborovou medaili v celkovém pořadí víceboje.

Do první desítky v celkovém umístění víceboje se ještě probojovali: starší hoši 5. Patrik Absolon,  7. Petr Pospíchal, 10. Jakub Doležal. Mladší hoši: 6. Jan Doležal 7. Vojtěch Pipek, 8. Lukáš Ambrož. Z děvčat Klára Havlišová skončila na 9. místě.

V dílčích disciplínách se naši svěřenci na medailové pozice podívali celkem 7 krát.

Za chlapce Patrik Absolon (1. místo př. běh), Jan Doležal (1. místo př. běh), Oliver Harvey (3. místo dálka), Tomáš Pipek (3. místo míček).

Z děvčat Klára Havlišová (1. místo míček), Elen Rausová (2. místo míček), Natálie Palečková (3. místo slalom).

Mladší hoši si doběhli pro zlatou medaili ve štafetě ve složení (Pipek Tomáš, Pipek Vojta, Lukáš Ambrož, Jan Doležal), starší chlapci pro stříbrnou medaili (Absolon, Harvey, Doležal Jakub, Pospíchal). Mladší děvčata pro bronzovou (Palečková Klára, Palečková Natálie, Havlišová Klára, Komínková Eliška).

Celkově se 9 našich atletů umístilo v první desítce víceboje a máme rekordních 32 umístění v top 10 v jednotlivých disciplínách.

Po čtvrtém kole družstev jsou starší chlapci na výborném 1. místě v kraji. Mladší hoši si před finálovým kolem drží druhou příčku. Mladší i starší děvčata na místě 6.

Autor: Velmez