Starší žáci odehráli mezinárodní turnaj Zubří Cup 2017

2.9.2017, 12:17 // Rubrika: Sport
Foto: David Stoklasa, TJ Sokol Velké Meziříčí

Starší žáci házené se v rámci přípravy zúčastnili kvalitně obsazeného mezinárodního turnaje v Rožnově pod Radhoštěm, který pořádal oddíl HC Zubří. 

Samotná příprava začala již 2. srpna na soustředění v Dolní Cerekvi kde jsme až do 6. srpna absolvovali třífázové tréninky. Poté jsme pokračovali v přípravě ve Velkém Meziříčí 3× týdně, včetně dvou přátelských utkání proti celku SK Kuřim.

Turnaj v Rožnově se konal od pátku 25. 8. do neděle 27. 8. a zúčastnilo se ho osm týmů, ze třech zemí. Přičemž Zubří 2 bylo družstvo složené z mladších dorostenců a výsledky se mu do turnaje nezapočítávaly. Hrací doba byla ve skupině, kde hrál každý s každým 2×16 minut a v zápase o umístění 2×10 minut. Turnaj a vše kolem něj bylo skvěle připraveno a zorganizováno a pořadatelé zasloužili pochvalu.

Naše družstvo odcestovalo na turnaj vlivem prázdnin a dovolených a bohužel i nechutí některých kluků se turnaje zúčastnit oslabeno, a muselo si po celý turnaj vystačit s jedním hráčem na střídání. Navíc jsme měli k dispozici pouze dva hráče ročníku 2003, zbytek týmu tvořili hráči, kteří jsou ve starších žácích prvním rokem. To se ukázalo i na výsledcích, kdy jsme ve většině utkání hráli od začátku vyrovnanou partii a zhruba od desáté minuty se projevovalo, že soupeř disponuje širším a fyzicky lépe vybaveným kádrem s možností hráče prostřídat.

Kluci, kteří na turnaj odcestovali se však dokázali s danou situací velmi dobře vyrovnat, a i když síly ubývaly, až na výjimky zápasy odehráli ve slušném tempu za což zaslouží pochvalu. Utkání byla těžká avšak pro kluky přínosná. Celý turnaj se střelecky dařilo Filipu Mičkovi a Radku Navrátilovi, v neděli se rozchytal k dobrým výkonům Lukáš Deraha.

Celý turnaj vyhrál tým Tatranu Prešov, který ve finále udolal Frýdek Místek až na sedmimetrové hody.

Věříme, že odehrané zápasy s top celky této věkové kategorie zúčastněné kluky zase posunou o velký krok dopředu a nabyté zkušenosti využijí v Lize Vysočiny, která se začne hrát již 16. září. Do té doby nás čeká ještě taktéž velmi dobře obsazený turnaj v Kostelci na Hané.

Výsledky našeho týmu :

VelMez – Tatran Prešov 10:22
VelMez – RHC Zubří 7:25
VelMez – Fivers Wien 13:20
VelMez – Frýdek Místek 15:21
VelMez – Zubří ml. dorost 9:27
VelMez – Uherské Hradiště 6:14
VelMez – Považská Bystrica 18:15

Utkání o 5. místo :
VelMez – Uherské Hradiště 7:10

Pořadí turnaje :

  1. Tatran Prešov
  2. Frýdek Místek
  3. RHCZubří
  4. Fivers Wien
  5. Uherské Hradiště
  6. Velké Meziříčí
  7. Považská Bystrica
  8. Zubří – ml. dorost ( mimo pořadí)

Hráli: Lukáš Deraha, Filip Mička (35), Radek Navrátil (19), Tadeáš Bíbr (9), Jakub Strýček (8),  Jakub Russ (7), Jiří Čermák (4), Tomáš Kučera (3), Radovan Škoda, trenéři: David Stoklasa, Radek Buchta, Radek Navrátil.

Velké poděkování patří sponzorům díky kterým jsme si mohli zahrát v nových dresech. Jsou to, Just it Solutions, TanaTech, www.provleky.cz, JK Cyklo, Forkeramic.

Autor: David Stoklasa, TJ Sokol Velké Meziříčí
Štítky:


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla