Funny Fest zpříjemnil páteční den

27.8.2017, 19:27 // Rubrika: Kultura
Foto: Matěj Měrtl

V pátek, 25. srpna uspořádal Wellmez – nízkoprahový klub na velkomeziříčském náměstí již třetí ročník Funny Festu.

„Cílem tohoto netradičního festivalu je zmírnit předsudky společnosti vůči nízkoprahovým zařízením a jejím uživatelům, vytvořit zábavnou akci pro širokou veřejnost a poukázat na důležitost smysluplného trávení volného času u dětí a mládeže, kdy jeho nenaplnění může často vést k nevhodnému chování jako je experimentování s drogami, drobné krádeže atd,“ prozradil tým pracovníků Wellmezu.

Během celého odpoledne byla připravena pestrá škála kapela. Jako první vystoupili herci z divadla Ikaros, kteří zazpívali známé muzikálové písničky. Hned po nich vystoupila známá mladá kapela MySami. Další v programu pak byla skupina AMaTer, Pefr Jam a kapela Eirik.

Nechyběl ani bohatý doprovodný program. Kdo měl chuť, mohl si zahrát stolní fotbálek, podpořit kampaň „Za férové banány“, vyzkoušet slalom s brýlemi, které simulují stav požití alkoholu nebo marihuany nebo si vyrobit vlastní festivalovou placku. Na místě byl i nezávislý zpravodajský portál Zaostřeno VM se svým fotoboxem. Fotogalerii z fotoboxu najdete na Facebooku Zaostřena VM.

Autor: Matěj Měrtl


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla