Uživatelé a dobrovolníci Wellmezu připravují Funny Fest

8.8.2017, 20:11 // Rubrika: Bude se dít
Funny Fest ve Velkém Meziříčí 2016
Funny Fest v roce 2016 | Foto: Matěj Měrtl

Wellmez – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež připravuje již třetí ročník multižánrového festivalu s názvem Funny Fest 2017. Akce se se uskuteční v pátek 25. 8. 2017 na náměstí ve Velkém Meziříčí od 15.00 hodin.

Cílem tohoto netradičního festivalu je zmírnit předsudky společnosti vůči nízkoprahovým zařízením a jejím uživatelům, vytvořit zábavnou akci pro širokou veřejnost a poukázat na důležitost smysluplného trávení volného času u dětí a mládeže, kdy jeho nenaplnění může často vést k nevhodnému chování jako je experimentování s drogami, drobné krádeže atd. Funny Fest má v Kraji Vysočina již několikaletou tradici, a to s kořeny v Bystřici nad Pernštejnem, kde začínal.

„Před třemi lety nás s kolegy napadlo z akce udělat putovní záležitost a pořádat festival ve všech městech, kde nízkoprahová zařízení pro děti a mládež Oblastní charity Žďár nad Sázavou působí. První ročník proběhl na betonovém prostranství před prostory našeho zařízení. Od loňského roku akce probíhá na pódiu na náměstí ve Velkém Meziříčí a pevně věříme, že se nám tuto tradici podaří udržet,“ vysvětluje nadšeně Mgr. Martina Horníčková, DiS., vedoucí NZDM Wellmez a dodává: „Tento festival nám dává jedinečnou příležitost ukázat a vysvětlit poslání nízkoprahových zařízení, které je poskytovat zázemí, pomoc a podporu dětem a dospívajícím, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci nebo jsou jí ohroženi, a přispívat ke zlepšení kvality jejich života. Dále máme možnost prezentovat službu dalším potencionálním zájemcům a v neposlední řadě jde o to vytvořit zábavné prázdninové odpoledne i pro všechny ostatní ve Velkém Meziříčí. Velkou zásluhu na celé akci mají hlavně účinkující, kteří vystupují bez nároku na honorář a také naši uživatelé a dobrovolníci, bez jejichž pomoci by nebylo možné festival pořádat.“

Festivalové odpoledne budou mít možnost si užít všichni – od nejmenších po dospěláky. Z hudebního šálku je zde připravena pestrá škála kapel, kde si každý může přijít na své. Vystoupí například místní oblíbení umělci MySami a Eirik, kytarové duo AMaTer, rockoví Pefr Jam a festival zahájí Divadlo Ikaros se svými muzikálovými hity. Účastníci se mohou pobavit například turnajem ve stolním fotbálku, při slalomu s brýlemi, které simulují stav požití alkoholu nebo marihuany, mohou si vyrobit svou festivalovou placku či se seznámit s Kampaní Za férové banány.

„Vzhledem k tomu, že akce má poukázat na důležitost smysluplného trávení volného času a zároveň preventivně působit na děti a mládež, nebude zde možnost zakoupení alkoholických nápojů. Občerstvení na místě ale bude k dispozici a bude ho zajišťovat nově vzniklá Kavárna a bistro Termoska, která sídlí přímo na náměstí. Na výběr tak bude široká škála domácích produktů od limonád po různé sladké či slané pochutiny. Jsme rádi, že takto můžeme podpořit nejen místní umělce a další iniciativy z Velkého Meziříčí,“ doplňuje závěrem Martina Horníčková.

Vstupné na akci je dobrovolné a bude použito na úhradu nákladů spojených se službou, které nelze hradit z běžných dotací. Minulý rok byl výtěžek využit na zaplacení autobusu pro děti a mládež z Velkého Meziříčí a okolí na turnaj v malé kopané do Rakšic u Moravského Krumlova.

ZaostřenoVM.com - mediální partner akce

Autor: Tým pracovníků a dobrovolníků NZDM Wellmez


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla