Referendum bude – rozhodnou občané

27.7.2017, 20:11 // Rubrika: Zprávy
Foto: Matěj Měrtl

Do dnešního dne (27. července) náš návrh na vyvolání referenda podpořilo přes jeden tisíc zdejších obyvatel, tedy asi 10 procent voličů Velkého Meziříčí a místních částí.

Chtěli bychom sdělit veřejnosti, že se přípravnému výboru v průběhu měsíce srpna podaří získat potřebných 20 procent podpisů oprávněných osob pro vyvolání referenda.

Z tohoto důvodu chceme vyzvat všechny zastupitele města, aby při výběru zhotovitele projektové dokumentace rekonstrukce náměstí nekonali žádné další kroky a vyčkali do doby, než bude znám výsledek místního referenda.

Naše činnost nechce zasahovat do současné politické situace v městském zastupitelstvu, ale chce nechat rozhodnout občany města, zda souhlasí s názorem nezávislé odborné poroty architektonické soutěže.

Rekonstrukce náměstí je zásadním rozhodnutím pro budoucnost našeho města, a proto by bylo velmi nešťastné, aby se výsledek architektonické soutěže stal ,,rukojmým“ současné politické situace.

Chceme pravdivě a fakticky informovat o výsledcích architektonicko-urbanistické soutěže a vyvolat místní referendum, ve kterém občané rozhodnou, zda si přejí začít v projektových přípravách na přestavbu náměstí dle vítězného návrhu, či nikoliv.

Jsme přesvědčeni, že nejlepší způsob, jak v současné situaci naložit s výsledkem architektonické soutěže, je referendum.

Všechny podrobnosti o naší občanské iniciativě najdete na našich webových stránkách www.zanamestivm.cz a na facebooku @zanamestivm. V případě dotazu nás kontaktujte na e-mailu zanamestivm@gmail.com.

Autor: Občanská iniciativa „Za náměstí VM“


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla